ירידה דרמטית במקרי שבירת מחסומי רכבות

משרד התחבורה מדווח על ירידה של יותר מ- 50% במספר האירועים של שבירת מחסומי רכבת. השר כץ: נהגים הפנימו את הסכנה.

בני משה , ט"ו בחשון תשע"ג

ירידה של יותר מ- 50% נרשמה במספר המקרים של שבירת מחסומי רכבת על ידי נהגים במפגשי מסילה וכביש, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מנתונים שהוצגו היום לשר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

מהנתונים עולה כי בעשרת החודשים הראשונים של השנה נרשמו 56 אירועים של שבירות מחסומי רכבת על ידי נהגים עבריינים, לעומת 130 בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

משנת 2009 ועד היום חלה ירידה מתמשכת בשבירת מחסומי רכבת על ידי נהגים. בשנת 2009 נרשמו 353 אירועים של שבירות של מחסומים ובשנת 2010 הצטמצם מספר האירועים ל- 217. בשנת 2011 צנח מספר שבירות המחסומים ל- 130 בלבד.

השר כץ ציין כי הפעולות שננקטו, ואמצעי ההרתעה שהותקנו במחסומים על ידי משרד התחבורה ורכבת ישראל בשנים האחרונות הצליחו לצמצם באופן משמעותי את מספר אירועי שבירות המחסומים של הרכבת. "אנו מזהים מגמה חיובית ומתמשכת בקרב הנהגים שהפנימו את הסכנות הכרוכות בשבירת מחסומים ומעבר באור אדום במפגשי מסילה וכביש", אמר כץ.

שר התחבורה ציין, כי במסגרת התכנית הרב-שנתית, משקיע משרד התחבורה מאות מיליוני שקלים בהפרדות מפלסיות בכל נקודות המפגש של הרכבת והכבישים בישראל.

יצויין, כי לפני כשנה וחצי פרסמו משרד התחבורה ורכבת ישראל קמפיין הסברה נרחב להעלאת המודעות בקרב כלל נהגי הרכב והולכי הרגל, בכל הנוגע למעבר נכון של מסילת הברזל.