לשנה הבאה
לשנה הבאהעטיפת הסינגל

ח"י שנים ימלאו השנה לפטירתו הפתאומית של ר' שלמה קרליבך. במשך חייו הוציא קרליבך עשרות אלבומים, בהם מאות ניגונים שהפכו במשך השנים לנכסי צאן ברזל בעולם היהודי על שלל גווניו. עם השנים שחלפו מאז פטירתו, התברר שכל זה היה רק מעט מאוד מכמות הלחנים העצומה שהלחין בפועל.

השמועות הרבות על אוצר הניגונים הגנוזים של קרליבך עשו להם כנפיים והדליקו את סקרנותו של הזמר שלמה כ"ץ. למרות שלא זכה כמעט להכיר את קרליבך בחייו, הוא נתפס על העניין והחל במחקר מעמיק לגילוי האוצרות המוסיקליים הגנוזים.

אחד הניגונים שגילה ופרסם, הוא ניגון נשמה הידוע שהפך ללהיט לפני כמה שנים. לא רק בניגונים עוסק כ"ץ– אלא גם בתורותיו של קרליבך. ספר שני מתורותיו של ר' שלמה לחומש שמות בשפה האנגלית, כמו גם תרגום של הספר הראשון לחומש בראשית בלשון הקודש, עתידים לראות אור אי"ה בקרוב.

אחרי האלבום כשושנה אותו ביצע יחד עם אהרן רזאל וחיים דוד סרצ'יק, נמצא כעת שלמה בשלבי עבודה אחרונים של אלבום חדש, אשר גם הוא חושף ניגונים נדירים מאוצרו המוסיקלי של ר' שלמה קרליבך. באלבום צפויים להתארח מספר אמנים כמו: אחיו- איתן כ"ץ, יהודה סולומון מלהקת המושב ואחרים.

הסנונית הראשונה שרואה אור לקראת היארצייט הוא השיר לשנה הבאה – אותו הלחין ר' שלמה לכבוד שמחת השבע ברכות שלו- עצמו. מה שאומר שההקלטה הנדירה שמתגלה כאן לראשונה היא בת כמעט 40 שנה. הביצוע המיוחד והסוחף של שלמה כ"ץ נותן לו טעם חדש.