משפחת סנדלר שנרצחה בפיגוע בטולוז
משפחת סנדלר שנרצחה בפיגוע בטולוזצילום: פלאש 90

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, פגשו בצהריים בטולוז את בני משפחותיהם של קורבנות פיגוע הטרור שבוצע בבית ספר אור התורה.

במהלך המפגש אמר נתניהו, "העובדה שמתייצבים פה יחד נשיא צרפת וראש ממשלת ישראל אומרת הכל על השותפות שלנו במלחמה נגד הטרור, נגד הגזענות ונגד האלימות".

לאחר המפגש התקיים בבית הספר טקס זיכרון לקורבנות הפיגוע בו השתתפו גם יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, הרב הראשי של צרפת, ג'יל ברנהיים, נוסף למאות חברי הקהילה היהודית של צרפת.

ראש הממשלה אמר בטקס הזיכרון, "ההיסטוריה מלמדת איתנו שמגפת האנטישמיות מתחילה בתקיפת היהודים אבל מהר מאוד היא מתפשטת הלאה ומכה באחרים. אם לא מכבים את אש האנטישמיות בתחילת הדרך היא יכולה להפוך לשריפה גדולה שמכלה כל דבר שעומד בדרכה בהמשך הדרך. השנאה הברברית של המרצחים מאיימת לא רק על היהודים אלא על הציביליזציה כולה. באתי לכאן מירושלים בירת הנצח של עם ישראל כדי להגיד יחד אתכם אל מול כל שונאי ישראל, שלוש מילים ברורות:  עם ישראל חי! בואו נשיר זאת בקול רם כדי שקולנו יישמע בטולוז, בבורגס, במומבאי, בבואנוס איירס, בבית הספר במעלות, בדולפינריום בתל-אביב, בבית משפחת פוגל באיתמר. עם ישראל חי!".

ב-19 במרץ השנה הגיע מחבל אל כניסת בית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז. הוא ירד מקטנועו ופתח באש לעבר הנוכחים, בהם הורים ותלמידים. הקורבן הראשון היה הרב יונתן סנדלר, מורה ישראלי-צרפתי בבית הספר, שנורה למוות מחוץ לשערי בית הספר בעודו מנסה לגונן על שני בניו הצעירים, אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3, שנרצחו אף הם.

המחבל נתקל במרים מונסונגו בת ה-8, בתו של מנהל בית הספר, וירה בראשה מטווח אפס. מיד לאחר מכן שב לקטנועו ונמלט מהמקום.

נשיא צרפת אז, ניקולא סרקוזי, הכריז על דקת דומייה למחרת, בכל בתי הספר בצרפת‏.