שלמה מעוז ונתניהו
שלמה מעוז ונתניהוצילום: פלאש 90

פרופ' שלמה מעוז, הכלכלן שהודיע בסוף השבוע על הצטרפותו לרשימת הליכוד לכנסת מתייחס לטענות ליוקר המחייה בישראל ועל תוכניותיו בליכוד לאחר הבחירות.

"עניין יוקר המחיה זה אגדה אורבנית", הוא טוען בריאיון לגלובס.

מעוז שיבח את ההתנהלות הכלכלית של ראש הממשלה נתניהו. "אני חושב שנתניהו עשה עבודה נפלאה - בניגוד לאלה שעסוקים כל הזמן בהשמצות", הבהיר מעוז. "אני יכול להוכיח חד וברור שהכול השמצות. אנחנו בין 7-8 המשקים החזקים בעולם, ורק משק חזק מאוד יכול לעזור לעניים, מסכנים שלא יכולים לעבוד, או קשה להם לעבוד, לנכים, לעולים חדשים".

‎כחבר כנסת מתחיב מעוז לטפל גם בבית המשפט העליון, "זה אחד הנושאים הכואבים לי. לא אתן שהמצב הזה יימשך. שהם, מי שזה יהיה, האליטה שכבר איננה אליטה, תיאות 'לתת' לי".‏ ‏ ‏ ‎‎‎‏האליטה השולטת, האוסטרו-הונגרית, שולטת בבית המשפט העליון. באוניברסיטאות. תבדקו כמה מרצים יש, מאיזה מוצא. הממצאים מדהימים", הדגיש מעוז.

מעוז, בעבר הכלכלן הראשי של בית ההשקעות "אקסלנס נשואה", פוטר ממשרתו בעקבות התבטאויות שנויות במחלוקת. בכנס על הפוליטיקה של המחאה החברתית במכללת ספיר אמר "בנק לאומי זה בנק של לבנים. בבית המשפט כולם אשכנזים - הם עושים טובה שהם ממנים שופט מזרחי".

מעוז הוסיף אז "רק הלבנים יכולים להתמנות בבנק לאומי לתפקידים. הלכתי לוועדה שלא הזמינה אותי. שלחתי מכתב עם עורך דין. מצאו אותי כשיר אבל סגרו את הדלת השנייה. הוועדה היתה כולה אשכנזים! הלכתי לבית המשפט העליון - גם כולם היו אשכנזים. הוצאתי על זה 27 אלף שקל. מזל שיש לי כסף כי אני עובד בשוק ההון", אמר.

מעוז תקף גם את דפני ליף ואת המחאה החברתית, "בגלל ההפגנה שלכם הורידו את מחירי הטונה ועכשיו יש עוד 1,000 מובטלים בפריפריה".