הכי יקרה.
הכי יקרה.פלאש 90

שלומית אשר, יזמת, אשת שיווק ברשת, כותבת, אבל קודם כל, אימא. מספרת בטור אישי, את מה שכולם מטאטאים מתחת לשטיח. להיות אימא זה מתוק, אבל לא תמיד מלקקים דבש.

אין ילד שלא גדל על "מאה שירים ראשונים", ולא משנה איך הוא שמע אותם. אם מדובר בהאזנה לתקליט, (לטובת הצעירים: מדובר בעיגול שחור הגדול, עם חור באמצע, שמפיק מנגינות, למי שלא מכיר את המילה), בהאזנה לקלטת בטייפ, אחר כך כבר יצאו הדיסקים, והיום מושיבים את הילדים מול היו -טיוב באינטרנט. 

כולם מכירים את השירים האלה. כולם מכירים את השפן ששכח לסגור את הדלת, ואת המכנסים של יונתן שנקרעו כאשר טיפס על העץ. גם כולם מכירים את האימא הזאת מהשיר "אימא יקרה לי". מה שלא מכירים ויודעים זה, למה בעצם היא כל-כך יקרה? לשאלה הזו, אין לאף אחד מושג.

את האבא ההוא, מהשיר של האבא והסולם, גם כולם מכירים, ואת התשובה לשאלה למה "אבא שלי הוא טוב מכולם, והכי מכולם"? כולם יודעים. הוא בהחלט שווה האבא הזה, שהביא מתנה, בובה ורכבת, שיש לו מכונית שהיא בדיוק כמו אווירון בשמיים, ואפילו יש לו שעון שלא מתקלקל במים.

אז הבנתי שזה באמת לא פייר. גם בשירים של הילדודס שלנו, אין שוויון זכויות. או לפחות שוויון הזדמנויות. פעם אחת ולתמיד צריך באמת להסביר לכולם , למה האימא הזו, שכולנו שרים עליה,היא באמת כלכך  יקרה. נכון שהיא לא אוכלת פעמיים, ולפעמים אין לה אפילו זמן לאכול פעם אחת, ובדרך כלל היא לא מטפסת על סולמות שמגיעים לשמיים, אבל האימא הזו היא  כל-כך הרבה דברים אחרים...

קודם כל, היא טבחית לא רעה בכלל. כל יום היא מכינה אוכל טעים ומזין, אבל בעיקר כזה שהילדים שלה אוהבים. ואם היא יודעת שילד אחד לא אוהב בצל, אז הסלט בארוחת ערב, יהיה תמיד רק מעגבנייה מלפפון וגמבה.

היא גם מלצרית האימא הזו. יודעת להגיש את האוכל שהוא חם לשולחן, כלום לא נופל או נשפך לה, והיא אפילו לא מקבלת על זה טיפ.  אימא היא גם כמו עוזרת, שמנקה ומסדרת את החדרים בבית , ואם להתרשם מכמויות הכביסה, אין ספק שהיא משמשת קצת כמו בעלת מכבסה.

לפעמים היא גם על תקן של עוזרת אישית. מי עוד הולכת וקונה, ורוכשת ודואגת, ומטפלת בכל העניינים של היקרים לה?

אין ספק שאימא היא גם אחות מוסמכת בעת צרה, חובשת או מטפלת אם מישהו נפל או נפצע. לפעמים היא מורה, שעוזרת בשיעורי הבית של הגדולים,ולומדת ביחד למבחנים.  באופן קבוע היא משמשת גם כקצינת בידור, כשלמישהו משעמם.

אימא היא גם נהגת בוס צמודה, שצריך לנסוע לחוג אחרי צהריים, או סתם שרוצים לקפוץ לחברים.

היא גם גם שוטרת, ושומרת שכולם יתנהגו כהלכה, ובמקרה שצריך היא אפילו נכנסת לנעליים של השוטרת, ואפילו של ההוצאה לפועל..

אימא היא בנק, שנותן כסף שצריכים , אמא היא חברה טובה עם אוזן שתמיד קשובה, אימא יודעת מתי צריך לכעוס ומתי צריך לחבק. היא בהחלט יקרה והשיר הזה מגיע לה.

סופר וומן, כבר אמרנו?