נתניהו על אבו מאזן: "סרבן שלום"

"הגדה המערבית, רצועת עזה ומזרח ירושלים הם פלסטין, כל השאר זה ישראל. עכשיו ולעד", אמר בראיון אבו מאזן. נתניהו לא מתרשם.

עוזי ברוך , י"ח בחשון תשע"ג

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: פלאש 90

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מוותר על "זכות השיבה" כך עולה מדבריו לערוץ 2 בסוף השבוע.

אבו מאזן אמר כי הוא רוצה לשוב לעיר הולדתו צפת כתייר בלבד וכי הוא אינו רואה בה חלק מפלסטין: "הגדה המערבית, רצועת עזה ומזרח ירושלים הם פלסטין, כל השאר זה ישראל. עכשיו ולעד", אמר בראיון.

"אני מוכן לחזור לשולחן המשא ומתן", אמר אבו מאזן, "אני מוכן לחזור למשא ומתן...זה הנושא שיכריע את גורל ילדיכם. אני האחרון שאיתו תוכלו לעשות הסכם", הוא הזהיר. עוד הוסיף, כי לראייתו "פלסטין היא מדינה בגבולות '67 לצידה של מדינת ישראל".

"כל עוד אני יושב כאן, בתפקיד הזה", הדגיש יושב ראש הרשות הפלסטינית, "לא אתן שתהיה אינתיפאדה נוספת. לא תהיה אינתיפקדה חמושה שלישית. אנחנו נפעל רק בדרכים דיפלומטיות ובדרכי שלום". באופן ישיר ומול המצלמה, הצהיר אבו מאזן כי למרות שהוא פליט מצפת, כהגדרתו - אין הוא חושב לשוב לשם. "עבורי, פלסטין זו מדינה בגבולות 67' - לצידה של מדינת ישראל", אמר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי אין קשר בין דבריו של יו"ר הרשות בערוץ 2 לבין מעשיו בפועל. בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה במוצאי השבת נאמר "אבו מאזן מסרב כבר ארבע שנים לחדש את המשא ומתן עם ישראל, וזאת למרות שורה של צעדים שביצע ראש הממשלה נתניהו כמו הקפאה חסרת תקדים של הבנייה בהתנחלויות", הודגש בהודעה. "בנוסף מסרב אבו מאזן לדון בסידורי הביטחון שנחוצים לשם הגנה על אזרחי ישראל".