אהוד אולמרט
אהוד אולמרטיונתן זינדל

השר ישראל כץ התייחס הערב (ראשון) לדברי אולמרט נגד נתניהו לפיהם רה"מ חיזק את החמאס והקפיא את המשא ומתן עם הפלסטינים, "אולמרט שויתר לאבו-מאזן על ירושלים, הסכים למסור את הכותל המערבי לשליטה ערבית, והסכים לכניסת פליטים פלסטינים אל מרכז הארץ, הוא האחרון שיכול למתוח ביקורת על נתניהו", הבהיר כץ.

לדבריו, "נתניהו ידע לעמוד על האינטרסים של מדינת ישראל תוך שמירה על יכולת הרתעה ושקט ביטחוני בניגוד לאולמרט שגרר את ישראל למלחמה כושלת בלבנון

חברת הכנסת, ציפי חוטובלי, אמרה, "מדהים לראות כיצד המצביא שכשל במלחמתו בחיזבאללה, שתמך בהתנתקות שהעלתה את החמאס לשלטון בעזה, ותכנן לעשות כל גם ביהודה ושומרון, מרשה לעצמו להעביר ביקורת על נתניהו. אולי בשעות אלה טוב אם ינסח את תשובתו לערעור במשפטו, במקום לנסות לעוות גם את משפט הציבור".

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני- ביטחוני, גדעון סער אמר בעקבות דברי אולמרט כי "התקפתו של אהוד אולמרט על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היא שערורייתית וחמורה במיוחד. למר אולמרט לא הייתה אפילו מילת ביקורת אחת כלפי הרשות הפלסטינית, שבמשך קרוב לארבע שנים נמנעת במתכוון ממו"מ עם ממשלת ישראל הנבחרת ומציבה תנאי מוקדם אחרי תנאי מוקדם לשיחות. והוא מטיל האשמה דווקא על ממשלת ישראל הנבחרת".

"אבו- מאזן הבהיר כי ההצעות מרחיקות הלכת שהציע לו אולמרט לנסיגה על בסיס קווי 67 וחלוקת ירושלים הינם מבחינתו רק בסיס וקו התחלה להמשך השיחות. אולמרט גם סיבך את ישראל כראש ממשלה וגם משמש עכשיו כסניגור של הרשות הפלסטינית וקטגור של ממשלת ישראל הנבחרת".

ח"כ דני דנון ציין כי "המתלבט הנצחי לא זכאי למתוח ביקורת. לזכותו של אולמרט קרדיט של מלחמה מיותרת, והפרת אמונים".

"אם אולמרט רוצה לשמור על ביטחון ישראל, עליו להישאר מחוץ למערכת הפוליטית ולא לגרום ליותר נזק. הבחירה לתקוף את רה"מ שבתקופת כהונתו מדינת ישראל נהנתה מהביטחון הגדול ביותר בעשרות השנים האחרונות, מעידה על נואשות לקבל כותרות".

השר גלעד ארדן אמר כי אולמרט שוב מוכיח שאין גבול לחוצפה וממשיך לנסות לעוות את המציאות ההיסטורית, "אולמרט הוא מי שאיפשר את התמודדות החמאס בבחירות, שהיה מיוזמי הנסיגה החג צדדית מרצועת עזה שאפשרה את השתלטות החמאס והפסיק את מבצע עופרת יצוקה לפני שמוטט את שלטון החמאס. מגוחך שהוא מטיח כעת האשמות ובונה על זיכרון קצר של הציבור".

מסיעת הליכוד נמסר כי "אולמרט היה זה שהעלה את חמאס לשלטון בזמן כהונתו. אולמרט הוא זה שהבטיח שההתנתקות תביא בטחון לתושבי הדרום. מרגע שאולמרט עזב את תפקידו, בטחונה של ישראל רק הלך והשתפר".