לוחמי חמאס ברצועה. ארכיון
לוחמי חמאס ברצועה. ארכיון פלאש 90

חמאס מגיב על הביקורת שהטיחה בה הרשות הפלסטינית, ולפיה התנועה ניהלה בחשאי מגעים עם ישראל על אפשרות למדינה פלסטינית בגבולות זמניים, בתמורה להפסקת אש ארוכת טווח במשך עשרות שנים.

מוסא אבו מרזוק, סגן מנהיג חמאס, אומר בעניין זה כי חמאס "לא תנהל מו"מ עם הישות הציונית על מדינה בגבולות זמניים", וכי "למיטב ידיעתו חמאס לא קיימה מו"מ עם ישראל ולעולם לא תסכים על מדינה בגבולות זמניים ולא תכיר בישראל".

לדבריו, האשמת חמאס בניהול מו"מ עם ישראל על מדינה זמנית אינו יכול לשמש תירוץ להתבטאויות אבו מאזן, מהן השתמע ויתור על זכות השיבה.

הראיון שהעניק אבו מאזן לערוץ 2 הביא לחידוש מלחמת התעמולה בין הרשות הפלסטינית לחמאס. חמאס האשימה את אבו מאזן בבגידה בערכי היסוד הפלסטיניים, ובראשם ויתור על זכות השיבה, ואילו הרשות הפלסטינית האשימה את חמאס בנכונות להגיע להסכמה עם ישראל על מדינה בגבולות זמניים, שמשמעותה ויתור על חלק מפלסטין.

בינתיים חזר בו אבו מאזן מדבריו, והבהיר, כי הם הוצאו מהקשרם ולא היה בהם כל רמז לוויתור על זכות השיבה, שבעיניו נותרה "מקודשת" ו"לאיש אין זכות לוותר עליה". דברים ברוח דומה השמיעו בכירים באש"ף וברשות הפלסטינית.