"להכפיל ולשלש את כמות המתיישבים בהר חברון"

המשנה לרה"מ סילבן שלום בהנחת אבן הפינה למרכז המבקרים בסוסיא, "לא להתפתות לדיבור הכפול של אבו מאזן".

ישי קרוב , כ"א בחשון תשע"ג

השר שלום בסוסיא
השר שלום בסוסיא
מירי צחי

המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, הניח אבן הפינה למרכז המבקרים החדש בעיר העברית הקדומה סוסיא.

במהלך ביקורו אמר שלום כי "לא להתפתות לדיבור הכפול של אבו מאזן שאומר באנגלית שאפשר להתפשר על זכות השיבה ובערבית מכריז כי אין שום פשרה על זכות השיבה".

העיר העברית הקדומה בסוסיא שהיא אחת מאתרי המורשת הלאומי כפי שנקבע בתכנית אותה אישרה הממשלה, תזכה בקרוב למרכז מבקרים חדיש שייבנה בכניסה לאתר. המשרד לפיתוח הנגב והגליל השקיע מיליוני שקלים במרכז המבקרים שישרת את האלפים המגיעים בכל שנה לאתר.

"חייבים להכפיל ולשלש את כמות המתיישבים בהר חברון, משום שהם מהווים את חומת המגן של באר שבע וערד והם מונעים יצירת רצף פלשתיני מאיים שמבקש להתחבר מעזה דרך הנגב אל חברון".

"המשרד לפיתוח הנגב והגליל בראשותי", אמר המשנה, "רואה בהר חברון ובקרית ארבע חלק אינטגראלי מהנגב ופועל לסייע לטפח את ההתיישבות במקומות אלו, למרות הלחצים של כל מיני גורמים פוליטיים קיצוניים. דין חברון כדין באר שבע ודין סוסיא כדין ערד. שבנו הביתה, אל נחלת אבותינו, לא ככובשים, אלא כבנים השבים לבית ילדותם".

ראש מועצת הר חברון צביקי בר חי הודה לשר שלום על הסיוע אותו מעניק השר להתיישבות ביהודה ושומרון בכלל ובהר חברון בפרט, מתוקף תפקידו כשר לשיתוף פעולה אזורי וכשר לפיתוח הנגב והגליל, שעמד על כך שהר חברון תוכלל במפת הנגב ותזכה לסיוע משרדו.