האם ההומור הוא בד"כ נגד הימין?

בכנס העיתונות באילת נשאל יוצר "ארץ נהדרת" האם ההומור הוא בדרך כלל נגד הימין בישראל. "אנחנו לא מחויבים לאובייקטיביות".

עוזי ברוך, כנס אילת , כ"א בחשון תשע"ג

לא פחות טובים. צוות ארץ נהדרת
לא פחות טובים. צוות ארץ נהדרת
פלאש 90

בכנס העיתונות באילת התקיים הבוקר (ג) פאנל "יש לנו בחירות נהדרות" בהשתתפות ח"כ שלי יחימוביץ', ג'ודי ניר מוזס שלום, עמית סגל, ואנשי "ארץ נהדרת" אייל קיציס, טל פרידמן ומולי שגב.

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ' אמרה כי יש השפעה גדולה לתוכנית על המערכת הפוליטית בישראל. "ההשפעה שלכם מרחיקת לכת מכיוון שהיא חודרת את האין קשב של האקטואליה. אני חושבת שיש לכם תפקיד משמעותי בעיצוב סדר היום של החברה הישראלית", אמרה יחימוביץ'.

יחימוביץ' פנתה ליוצרי התכנית בבקשה אישית, "בעונה הבאה תמשיכו לטפל בי, אני לא מבקשת לזנוח אותי". יוצר התכנית מולי שגב אמר לה בתגובה: "אני יכול להתחייב שנתקוף את כולם באותה מידה במערכת הבחירות הקרובה".

עמית סגל שאל את עורך התוכנית, מולי שגב, "האם ההומור הוא בדרך כלל נגד הימין בישראל?" שגב השיב "אנחנו לא מחויבים לאובייקטיביות, אלא סובייקטיביות. יש לנו מחויבות לבעוט במי שבשלטון. מי שנמצא שם כרגע אלו ידידך בהתנחלויות. אני חושב שהתכנית עברה כל מיני שלבים, ובתקופה ששרון היה בשלטון היינו יותר תכנית בידור ולא סאטירה. אבל אהוד אולמרט, יודעים כולם שדעותיו מאד יוניות, ספג מאיתנו הרבה, כל הסוגיה של המעטפות. הוא היה בשלטון והוא היה המטרה שלנו. הימין בשלטון אז נהיה נגדו. תהיה לנו בעיה שיהיה משהו בשלטון שיצטרך להחזיר שטחים, ואז נצטרך לטפל בו. זה יהיה המבחן האמיתי שלנו".

עימות קל נרשם בין ג'ודי ניר מוזס שלום ליחימוביץ', "הגזענות שלך צצה פתאום, סילבן הוא חברתי, האם הוא צריך להיות עני מכיוון שהוא מזרחי? כל השרים בממשלת ישראל, שאת חלקם אני ממש לא אוהבת, עובדים ועושים למען החברה", אמרה ניר מוזס שלום.