החל מהשבוע הבא: תוספות שכר ברשויות המקומיות

החל מהשבוע הבא כ- 100 אלף עובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספות שכר, בעקבות הסכם השכר החדש שנכנס לתוקף.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ג

עלייה בשכר
עלייה בשכר
פלאש 90

החל מהשבוע הבא כ- 100 אלף עובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספות שכר.

במסגרת ההסכם, אשר נכנס לתוקפו החל מהחודש הנוכחי, בשכר אוקטובר 2012, יקבלו עובדים חדשים אשר התקדמו לתפקיד ניהולי תוספת ניהול של עד 10%, וזאת לראשונה מאז שנת 1999.

בהסתדרות המעו"ף מדגישים כי מאז שנת 1999 לא נהנו עובדי הרשויות המקומיות מתוספות שכר ייחודיות גם אם קיבלו קידום.

ההסכם אף מטפל במגזרים מוחלשים: מקבלי השלמת הכנסה ששכרם נמוך משכר המינימום החדש, אשר עלה בחודש אוקטובר האחרון ל- 4,300, יקבלו תוספת לשכרם כך ששכר הבסיס שלהם יעלה מעבר לשכר המינימום החדש. כתוצאה מכך ייהנו העובדים מתוספות ייחודיות, כמו גמול השתלמות, שלא "ייבלעו" בעתיד בהשלמת הכנסה.

בנוסף יקבלו למעלה מ- 20 אלף סייעות בגנים וסייעות בביה"ס לחינוך מיוחד תוספת שכר נוספת מעבר להסכם הכולל, בגובה של 10%. יחד עם זאת, אם מחברים לכך תוספת של 5% שקיבלו הסייעות בגני הילדים כתוצאה מההסכם שחתמה הסתדרות המעו"ף בשנה שעברה, בעקבות רפורמת "אופק חדש", הרי ששכר הסייעות בגני הילדים שודרג בלמעלה מ- 23%.

יש לזכור כי כלל העובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספת של 6.25%. תוספת זו הינה תוספת השכר שנקבעה בשנה שעברה בהסכם הכללי במגזר הציבורי בין ההסתדרות לאוצר בשיעור 7.25%, כאשר 1% מתוכה מוקדש לתוספות הייחודיות שפורטו לעיל.

יישום ההסכם נובע מההסכם שנחתם בין ההסתדרות לבין המרכז לשלטון מקומי ושלוש הערים הגדולות בחודש מאי האחרון.

הסתדרות המעו"ף אף העמידה לרשות עובדי הרשויות המקומיות אתר אינטרנט מיוחד אשר באמצעותו יכול כל עובד למצוא את כל המידע אודות ההסכם. באתר מצויים מגוון כלים המסייעים בהבנת ההסכם ובכלל זה סימולטור שכר ייחודי באמצעותו יכול כל עובד לבחון בעצמו כיצד הסכם השכר החדש משפיע על שכרו בהשוואה לתקופה שלפני ההסכם.

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד אומר היום: "מדובר ביום חג לעובדי הרשויות המקומיות. זהו הסכם פורץ דרך והמתקן את העיוותים שנוצרו בהסכם 99'. אני רואה ביישומו של הסכם זה כדאגה אמיתית לעובדים החלשים ברשויות המהווה בשורה עבורם ועבור כלל העובדים ברשויות המקומיות".