קרא: באופוזיציה הסורית מתנצלים על ירי הפצמ"ר

סגן השר קרא טוען, כי גורמי אופוזיציה בסוריה הודו באחריותם לירי הפצמ"רים שנפלו בגולן, וכי הם הביעו צער על התקרית.

נתנאל כ"ץ , כ"ג בחשון תשע"ג

גבול ישראל - סוריה
גבול ישראל - סוריה
פלאש 90

סגן השר איוב קרא (ליכוד) אומר כי אנשי האופוזיציה הסורית עמם יצר קשר בעקבות תקרית הפצמ"רים בגולן מתנצלים ומסבירים כי המרגמות שנפלו בשטח ישראל הם תוצאה של אמל"ח פגום וחוסר מיומנות.

קרא המנהל קשר רציף עם גורמים בכירים ביותר במועצת האופוזציה, פנה אליהם בהזהרה חריפה מפני ההשלכות של התנהלות לא זהירה בשטחים הסמוכים לגבול עם ישראל.

מפקדים בכירים בצבא האופוזיציה ערכו תחקיר של התקרית ולאחריה פנו אליו והודו, כי פגזי המרגמה היו תוצאה של ירי מנשק של לוחמיהם, שנבע כנראה מהלחימה המתרחשת בכפר "נבע אלסכר" מזרחית לקונטרה.

אנשי האופוזיציה הסבירו, כי הלוחמים של "צבא סוריה החופשית" הם ברובם אזרחים ללא נסיון צבאי ואינם מיומנים בתפעול אמצעי הלחימה. אמצעי הלחימה שברשותם מגיעים אליהם בדרכים עקלקלות ופעמים רבות פגומים. צירוף הגורמים האלו מביא לתקלות מבצעיות.

הבכירים שבו וביקשו להעביר בשמם מסר ברור לממשלת ישראל ואזרחיה, לפיו כל רצונם הוא מלחמה בחייליו של אסד ובהם בלבד ואין להם כל רצון להתגרות, לסכן או לפגוע בגבול הישראלי, בחיילי צה"ל או באזרחים ישראלים.

קרא מוסיף, כי שמסרים ברוח זו מגיעים כמעט על בסיס יומיומי מאנשי האופוזיציה הסורית, מה שנוטע בו אופטימיות זהירה לפיה גדול הסיכוי שסוריה בעידן הפוסט-אסדי תפנה את האנרגיות כלפי התייצבות פנימית ותפתח סובלנות גבוהה כלפי ישראל.