ישנה את ההסכם? מורסי
ישנה את ההסכם? מורסיפלאש 90

יועצו של נשיא מצרים, מוחמד סיף אל-דוולה, מאשים את יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בוויתור על "זכות השיבה".

בראיון לסוכנות הידיעות "קודס פרס" המזוהה עם חמאס, אמר סיף אל-דוולה, כי דבריו של אבו מאזן בראיון לערוץ 2 “מהווים מכה לכל הפלסטינים... משום שזכות השיבה נקבעה ע"י האו"ם, וכי ההכרה בקיומה של ישראל מותנה בארבעה תנאים שאחד מהם הוא זכות השיבה".

יועצו של מורסי ציין, כי נוסח החלטה 1940 אינו מכיר בישראל אלא אם היא מאפשרת שיבה לפלסטינים, “ועל נושא זה הסכימו כל הארגונים (הפלסטיניים) על אף חילוקי הדיעות ביניהם". הוא הביע תקווה, כי התבטאויותיו של אבו מאזן לא היו אלא פליטת פה לא ביטאו עמדה רשמית".

על בחירתו של אובמה לכהונה נוספת כנשיא ארה"ב אמר סיף אל-דוולה, כי הדבר יביא לצמצום ההשפעה הציונית בארה"ב, והמסר של מרבית העמים הערביים והאסלאמיים לנשיא קורא לו לחדול ממדיניות ההגמוניה, ההתערבות והתוקפנות ולהפסיק את התמיכה בישראל, ש"נותרה הישות הקולוניאליסטית ההתנחלותית האחרונה בעולם".

"על ארה"ב לנטות לצידו של העם הפלסטיני לשם מימוש זכותו להשיב את אדמתו הכבושה, שכן פלסטין היא המחסום האיתן והעמוק החוצץ בינינו לביניכם, והאזור לא יהיה שקט וכן לא תושג התייצבות ביחסים בין ארה"ב לערבים כל נמשכת התמיכה בישראל", אמר סיף אל-דוולה וקרא לממשל האמריקני להוציא את הכוחות האמריקניים מהמזרח התיכון.

כמו כן, גינה סיף אל-דוולה את דבריה של שגרירת ארה"ב בקהיר שהביעה התנגדות לעריכת שינויים בהסכמי קמפ דיוויד. “השגרירה יכולה לומר מה שתחפוץ, אך סיני היא סוגיה הקשורה לביטחון הלאומי, שבעניינו יקבעו המצרים בלבד ולא ארה"ב", אמר.