נועם שליט
נועם שליטיח"צ

אין גבול לחוצפה. נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, מבקש מחברי העבודה לתמוך בו משום שצבר ניסיון במאבק ציבורי וכעת יוכל "להחליף את הממשלה הרעה".

במכתב שהופץ בשבועות האחרונים לפעילים ובסוף השבוע ברחבי ירושלים מספר שליט כי הוא חבר מפלגת העבודה שנים רבות ומאז רצח יצחק רבין ז"ל החל להיות "חבר פעיל", כלשונו.

שליט כותב כי הוא נחשף לכוחה של המערכת הפוליטית בחמש שנות המאבק לשחרור גלעד, "אני מביא איתי לפוליטיקה את הניסיון שצברתי במאבק ציבורי מול מערכות פוליטיות בארץ ובחו"ל, כותב שליט ומוסיף, "כל זאת כדי להשיג את המטרה: להחליף את הממשלה הרעה הזאת בממשלה בראשות העבודה", כך שליט במכתב.

שליט הודיע בינואר השנה כי הוא יתמודד לרשימת העבודה לכנסת והגדיר את המהלך כ"החזרת טובה לעם ישראל". מתנגדים רבים הגיבו על הצעד המפתיע: יו"ר עמותת "אלמגור", מאיר אינדור, שאמר אז בראיון לערוץ 7 כי "היה ראוי ששליט יצטנע קצת, ילך לביתו, יהיה ליד גלעד בנו ויטפל בו".

אינדור הוסיף והגיב כי "את המותג ששמו שליט הוא לא הרוויח בזכות ידע או כישורים אלא במאבק למען שחרור בנו. עכשיו הוא רוצה להפוך את זה למקפצה פוליטית. נועם, אני פונה אליך באופן אישי, גלעד מחכה לך בבית", אמר.