י-ם: ערבי דקר אישה במהלך ניסיון שוד רכב

מחבל דקר בצהריים אישה בת 30 שישבה ברכב ליד גדר בית הספר ג'ינוגלי בגבעה הצרפתית בירושלים. האישה פונתה במצב קל לבית החולים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ג

י-ם: ערבי דקר אישה במהלך ניסיון שוד רכב-ערוץ 7
תחת איום. הגבעה הצרפתית
פלאש 90

מחבל דקר בצהריים (ראשון) אישה בת 30 שישבה ברכב ליד גדר בית הספר ג'ינוגלי בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים.

לערוץ 7 נמסר, כי האישה ושני ילדיה ישבו ברכב בזמן שהבעל היה בישיבה בתוך מבנה בית הספר. אדם בעל חזות ערבית פתח את הדלת ודקר את האישה בפניה, ככל הנראה בניסיון לשדוד את רכבה.

צוות מד"א פינה את הפצועה במצב קל לבית החולים הדסה הר הצופים בבירה. כוחות משטרה עורכים סריקות אחר הדוקר שנמלט מהמקום.

האירוע מצטרף לאירוע נוסף שהיה ביום רביעי האחרון, במהלכו הציתו ערבים כלי רכב בשכונת הגבעה הצרפתית.

בראיון מיוחד לערוץ 7 שחזר תושב השכונה, ויקטור צרנכובסקי, את האירוע במהלכו שרפו שלושה רעולי פנים את רכביהם של בני המשפחה.

"היום מדובר בכלי רכב מחר זה הבית ובסוף גם יהיו נפגעים בנפש. איפה אנחנו חיים?, אני גם בירושלים בירת ישראל? האירוע אמש הוא טרור לכל דבר".
 
הוא סיפר "התקנתי מצלמת אבטחה לפני כחצי שנה לאחר ששרפו לאשתי את הרכב כשחזרה מעבודה מבית החולים. אתמול בשעה 22:40 בערב לאחר שהלכנו לישון אני שומע את הכלב שלי נובח ואז נשמעה סידרה של פיצוצים. אני יוצא החוצה ואני רואה ששני הרכבים עלו באש. בסרטון רואים רעול פנים עם בקבוק תבערה אם זה לא טרור מה זה טרור?".
 
איפה המשטרה ועיריית ירושלים? "היום היה כאן מפקד תחנת שלם ממשטרת ירושלים שהבטיח לטפל. אבל אני יודע ששום דבר לא נעשה. המשטרה מפחדת להיכנס לאזור של הערבים מחשש שרכבי המשטרה יפגעו. גם פניתי לראש עיריית ירושלים ניר ברקת אך התשובה שקיבלתי הייתה שהדבר יטופל", הוסיף.