הנחה בביטוח לרכבים בהם מערכות מצילות חיים

ועדה משותפת של ועדת חוקה, חוק ומשפט וועדת הכספים אישרה להעניק הנחה בדמי ביטוח חובה, למבוטחים שברכבם קיימות מערכות מצילות חיים.

ידידיה בן אור , כ"ז בחשון תשע"ג

הנחה בביטוח לרכבים בהם מערכות מצילות חיים-ערוץ 7
חניון רכבים
פלאש 90

ועדה משותפת של ועדת חוקה, חוק ומשפט וועדת הכספים של הכנסת אישרה היום להעניק הנחה בדמי ביטוח רכב חובה, למבוטחים שברכבם קיימות מערכות בטיחות מצילות חיים.

הטכנולוגיות שאושרו הן מערכת לבקרת יציבות (ESP), מערכת למניעת נעילת גלגלים (ABS), מערכת התראה על אי שמירת מרחק ומערכת התראה על סטייה מנתיב (FCW,LDW ).

לפי המהלך שמקדם שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, הוספת טכנולוגיות מצילות חיים הן בעלות פוטנציאל להפחתת דמי ביטוח החובה הנגבים מכלל הציבור בכ-150 מיליון ₪ בשנה. בנוסף, יגדל התמריץ הכלכלי לשימוש באביזרי בטיחות לרכב שיגביר את הבטיחות בדרכים.

חברות ביטוח רשאיות לקבוע את מחיר ביטוח רכב החובה רק לפי טכנולוגיות שאושרו. עד היום קביעת מחיר ביטוח רכב חובה נעשתה לפי אופן השימוש ובעלות הרכב, נפח המנוע, כריות אויר וחמישה משתנים המתייחסים למאפייני הנהגים (גיל, ותק, מין, מספר תאונות ושלילות רישיון).

בתקופה האחרונה ערך הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, תהליך בחינה בשיתוף עם גורמים מובילים בתחום. במהלך התהליך נמצא כי יש להרחיב טכנולוגיות ומשתנים לתמחור דמי ביטוח חובה, כדי לשקף התפתחויות טכנולוגיות ומערכות בטיחות חדשות לרכב.