מה שיש לאולמרט ואין לנתניהו. גפני
מה שיש לאולמרט ואין לנתניהו. גפניפלאש 90

במהלך נאום שנשא יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בכנס ועידת הנבחרים במלון ניר עציון בהשתתפות מאות מנציגי הציבור החרדי מכל רחבי הארץ, האריך גפני אודות הנושאים הבוערים העומדים על סדר יומו של הציבור החרדי ערב מערכת הבחירות הקרובה, וטען הגזירות הקשות על הציבור החרדי הונחתו רק בתקופת ממשלת נתניהו.

"כשהיינו באופוזיציה בפעם האחרונה וש"ס הייתה בקואליציה, הסתובבתי עם פתק של שמונה דברים מרכזיים שעשתה הממשלה עבורנו כשהיינו באופוזיציה והיא לא הייתה צריכה אותנו, היה להם רוב יחד עם ש"ס. אחד מהם היה חוק שהעבירה 'יהדות התורה' שישיבות קטנות לא ילמדו לימודי חול. כך כתוב בספר החוקים של מדינת ישראל. אפילו לא חצי שעה. אני רק מהרהר אם היינו מצליחים להעביר את החוק בממשלת ליכוד", אמר גפני.

גפני הוסיף כי "אנחנו עכשיו בצרות גדולות עם בחורי ישיבות שלא הצלחנו להעביר חוק משום שהחוק לדחיית גיוס בני הישיבות הגיע לשלהי הכהונה של הקדנציה הנוכחית. אנשים חושבים על הבחירות ומי שטרפד הכל זו 'ישראל ביתנו', לא מהשמאל, לא מהמרכז, אלא, מהימין.

"אמרתי בכנסת, מה היה קורא אם אולמרט היה רה"מ, הוא היה דופק על השולחן ואומר: החלטתי שאיני הולך לפלג את העם, הרי לא יגייסו את בחורי ישיבות בכפייה ולא בשום דרך אחרת ולא יפסיקו תקציבים לישיבות. א"א לקחת עם ולפגוע באמנותו. אין מציאות כזו בעולם המערבי, בעבר כך אירע רק בדיקטטורות. אצל אולמרט לא, אבל אצל ביבי כן. לא בגלל שכך הוא רוצה, אלא, משום שהוא מפחד מהתקשורת שמגבה את הממשלה ההיא ולא מגבה את הממשלה הנוכחית".