מתנדבי השירות הלאומי יסייעו לתושבי הדרום

לאור המצב הביטחוני בדרום, מתנדבי השירות הלאומי שפעילותם הסדירה הופסקה, יסייעו לתושבי הדרום במרחבים המוגנים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בכסלו תשע"ג

בנות דתיות. אילוסטרציה
בנות דתיות. אילוסטרציה
אתר אגודת "בת עמי"

מתנדבי השירות הלאומי שפעילותם הסדירה הופסקה, יסייעו לתושבי הדרום במרחבים המוגנים ובמגוון פעילויות, זאת לאור המצב הביטחוני באזור.

מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר-שלום ג'רבי, כינס היום (ראשון) ישיבה דחופה בנושא המשך פעילות השירות הלאומי בדרום הארץ.

לאחר דיונים שהתקיימו במנהלת השירות האזרחי-לאומי, ובשיתוף הגופים המוכרים, הוחלט שלא לבטל את ימי השירות של מתנדבי השירות האזרחי-לאומי גם במקומות בהם לא מתקיימת פעילות סדירה כגון מוסדות החינוך, ולנצל זאת לסיוע לתושבי הדרום במגוון תחומים, יחד עם סיוע ממשי במרחבים המוגנים.

במכתב שהפנה מנכ"ל המנהלת למתנדבים במחוז הדרום כתב ג'רבי כי "בימים האחרונים אנו חשים בהחמרת המצב הביטחוני בדרום, כאשר ערי ישראל נתונות למתקפה אכזרית וחסרת היגיון. לאחר דיונים, החלטנו שלא לבטל את ימי השירות במקומות בהם לא מתקיימת פעילות סדירה ולנצל זאת לסיוע לתושבים במגוון תחומים. תפקידכם בשירות כעת חשוב ביותר ומהווה כוח של חיזוק ותמיכה מוראלית לתושבים".

במקביל נערכים כעת במנהלת השירות האזרחי-לאומי לשילוב מתנדבי השירות האזרחי-לאומי במסגרת פעילות פיקוד העורף.
מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר-שלום ג'רבי אמר כי "לאור ההחמרה במצב הביטחוני בדרום החלטנו לשלב את מתנדבי השירות האזרחי-לאומי במחוז הדרום בסיוע לתושבים כולל סיוע ממשי במרחבים המוגנים".

"המתנדבים ממלאים תפקיד חיוני בשגרה ובוודאי שבחירום ואני בטוח שכך יהיה גם בשעה זו. בהזדמנות זו אני רוצה לחזק את ידי המתנדבים ולשלוח את בירכתי לחיילי צה"ל העומדים על משמר ארצנו בגבורה", דברי ג'רבי.