אושרה הרחבת הגיוס ל-70 אלף חיילים

ועדת החוץ והביטחון אישרה את בקשת שר הביטחון ברק להרחיב את מספר אנשי המילואים שיגויסו בצו 8 לטובת מבצע "עמוד ענן" ל-70 אלף.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' בכסלו תשע"ג | עודכן: 14:57

ועדת החוץ והביטחון אישרה בצהרים פה אחד את בקשת שר הביטחון, אהוד ברק, להרחיב את מספר אנשי המילואים שיגויסו בצו 8 לטובת מבצע "עמוד ענן" ל-70 אלף.

לפני ההצבעה ציין יו"ר הועדה ח"כ רוני בר און (קדימה) כי "בהמשך להתייעצות שערכתי הבוקר עם ראש הממשלה, אני יכול לקבוע כי המשך תהליך גיוס אנשי המילואים נשאר רלוונטי וצה"ל ממשיך להיערך לכל האפשרויות".

במהלך הישיבה קיבלו חברי הוועדה סקירה בנושא האמור מראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי וכן מרח"ט מבצעים.

בפתח הישיבה אמר בר-און כי "בעוד ממשלת ישראל יושבת על המדוכה לקראת החלטה מורכבת בשאלת הפסקת האש, אני מבקש להודות לנשיא מצרים על תרומתו  לתווך בין הצדדים".

לדבריו, "המשך שיתוף הפעולה ביננו לבין מצרים לביסוס השלום והשקט האזורי הוא חשוב מאין כמותו ויש בו כדי להוות ערובה אמתית למימוש ולעמידה בתנאי הסכם הפסקת האש מצד החמאס - אם אכן יושג הסכם כזה".

הוא ציין כי "מדינת ישראל על כל עוצמתה ויכולת ההכרעה שלה בחרה, בשלב זה, לפעול במסגרת מבצע "עמוד ענן" באופן כירורגי ושקול תוך השקעת מאמץ אמיתי להימנע  מפגע בבלתי מעורבים".

"צה"ל דרוך היום לאורך הרצועה ובמידה ותינתן הפקודה, הנזק הצפוי לגורמי הטרור ברצוע יהיה כואב ומעמיק לאין שיעור ממה שחזינו עד כאן", הוסיף בר-און.

"אני מבקש להצדיע לאנשי המילואים שעזבו את משפחותיהם והתייצבו במוטיבציה גבוהה ובמספרים מרשימים העולים על 100 אחוז. אין לראות בכך דבר מובן מאליו", אמר בר-און והוסיף, "חשוב שנהיה בטוחים כי "הקפצתם" של אנשי המילואים נעשתה בשום שכל לצורך השגת היעדים וכי הם זוכים לקבל את מלוא התנאים הלוגיסטיים והמבצעיים כאחד.אני מצדיע היום לתושבי הדרום בהשתאות ובהערצה אמתית על כך שהוכיחו עמידה איתנה מה היא. הפגנתם ואתם עדין מפגינים נחישות ואורך רוח שמאפשרת לצה"ל ולדרג המדיני להמשיך לפעול באופן רציונאלי והמתבקש בהתאם לתוכנית הפעולה".