חגית ריין: במלחמה לא צריך לחשוב על המחיר

חגית ריין שאיבדה את בנה במלחמת לבנון, מחזקת את החיילים בדרום, "אלה החיילים של הבן שלי, אני מתפללת שכולם יחזרו בשלום".

בני טוקר , ו' בכסלו תשע"ג

חגית ריין: במלחמה לא צריך לחשוב על המחיר-ערוץ 7
חיילי צה"ל נערכים בדרום
פלאש 90

חגית ריין אמו של רב סרן בנייה ריין שנפל במלחמת לבנון השנייה, נמצאת בימים אלה עם החיילים בגבול עזה.

ריין דוחה את הקריאות להימנע מכניסה קרקעית בשל חשש של אבדן חיי אדם בקרב חיילינו, "אני מתפללת כל הזמן שהקב"ה ייתן את העצה הנכונה למנהיגים שלנו בלי שיקולים של פוליטיקה או כמה גופות, שיהיו שיקולים ענייניים כדי שתושבי הדרום יוכלו לחיות בשקט לפחות עשר שנים. אני כותבת מדם ליבי, אבל צריכים להגן על האזרחים - ואין דבר כזה מחיר. במלחמה יוצאים בשביל לנצח ואם נכנסים אז נכנסים גם אם יש לזה מחיר".

לדבריה, מדינה ישראל באמצעות צה"ל צריכים ויכולים לנצח את ארגוני הטרור בעזה, "נסעתי לדרום, ובאחת האזעקות הייתי בכביש, זו פעם ראשונה שהייתי צריכה לשכב על הרצפה. בעיניי זו הייתה השפלה שיהודי בארץ ישראל, צריך להישכב על האדמה. מדברים על כיפת ברזל, אבל זה לא העניין, צריכים למגר את האויב. יש לי בני משפחה בפנים ואני במתח, אני מתפללת שכולם יחזרו בשלום אבל אם צריך להיכנס - אז להיכנס".

חגית ריין מעבירה מסר לחיילים של בנה בחטיבת 401 של השריון, "הלכתי לשטחי הכינוס אני מביאה להם עוגות שאפיתי אתמול. אם בנייה היום היה בחיים הוא היה המג"ד שלהם. הם צריכים לדעת שיש כאן אזרחים שחיים חיים לא נורמאלים. אני מכירה אישית את החיילים ואנחנו בקשר, הם צריכים לדעת שהם יוצאים כדי לנצח את האויב ולהגן על התושבים בדרום".