יצוא. מכולות בנמל
יצוא. מכולות בנמלפלאש 90

בשל מבצע "עמוד ענן" התעשיינים חוששים כי חברות הביטוח יחזרו על התנהלותן במבצע 'עופרת יצוקה' וידרשו ביטוח מיוחד נוסף, בשל מה שמוגדר על ידי חברות הביטוח 'סיכון מלחמתי'. הביטוח הנו בהיקף של כ- 200-300 דולר, על כל מכולה שמיוצאת מישראל לחו"ל בספינות. תוספת זו מסתכמת בעלות ביטוח נוספת לתעשייה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, אשר התעשיינים לא מסוגלים לעמוד בה כלכלית.  בייחוד לאור הפגיעה בתפוקה בשל הלחימה.

בעקבות כך, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק, פנה בתחילת השבוע למנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן ודרש כי המדינה תישא בנטל העלות הנוספת.

"על אף הדיונים בנושא בשנים האחרונות עדיין לא הוסדר נושא מטריית הביטוח של המדינה בתחום הספנות, ובעלי המטען בישראל היצואנים והיבואנים עדיין חשופים לעלויות של עשרות מיליוני שקלים" כתב חייק במכתב למנכ"ל משרד האוצר, "נודה באם תובילו את המהלך ליישום אחת מהמלצות הוועדה, על מנת שיישום ההמלצה ימנע את העלויות הגבוהות והמיותרות אשר בהן יישא המשק הישראלי".

בהתאחדות התעשיינים מציעים למשרד האוצר שני מסלולים להשתתפות בעלות הביטוח הנוספת:  פוליסה וירטואלית - משמעות פוליסת ביטוח זו, היא כי רק אם יהיה נזק לאחת המכולות, הביטוח יופעל והמדינה תשתתף בהפרש התשלום על הפוליסה. אפיק נוסף לפתרון הוא פוליסה רגילה - המדינה מראש תשתתף בעלות הביטוח הנוספת שנדרשת מהתעשיינים.

התעשיינים מזכירים כי ב- 2008 הייתה ועדה ממשלתית לבחינת ביטוח סיכוני מלחמה בהובלה ימית, אשר המליצה כי הממשלה תשתתף בעלויות הביטוח הנוספות במקרה של לחימה, אך המלצותיה טרם יושמו. בהתאחדות קוראים ליישום מהיר של המלצות הוועדה, על מנת שיישום ההמלצה ימנע את העלויות הגבוהות, אשר אותן צפוי לשאת המשק הישראלי.