מבצע מעצרים רחב היקף ביו"ש

על רקע העלייה באירועי האלימות והטרור בימים האחרונים ביהודה ושומרון הוחלט בצה"ל על מבצע מעצרים רחב היקף.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ח' בכסלו תשע"ג

מבצע מעצרים רחב היקף ביו"ש-ערוץ 7
חיילים
צילום: פלאש 90

במהלך שעות הלילה יזם צה"ל מבצע מעצרים רחב היקף בשיתוף שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל ומשמר הגבול בכלל מרחב יהודה ושומרון.

מצה"ל נמסר כי לאור העלייה באירועי האלימות והטרור בימים האחרונים ביהודה ושומרון וכחלק מפעולות כוחות הביטחון להשבת השקט למרחב, הוחלט על מבצע המעצרים.

במסגרת הפעולה נעצרו 55 פעילים מארגוני טרור שונים. בין העצורים פעילי טרור בכירים. "פעילות זו מתאפשרת בזכות האחיזה המודיעינית האיתנה וחופש הפעולה המבצעי במרחב יהודה ושומרון. צה"ל ימשיך ויפעל להשבת הסדר על כנו במרחב ובפעילויות למניעת חדירת פעילות חבלנית עוינת לעומק ישראל", מציינים בצה"ל.

בצומת גוש עציון ירו אמש מחבלים אל אוטובוס ישראלי ככל הנראה מרכב חולף. איש לא נפגע. נגרם נזק לאוטובוס, ובדופנו נתגלה סימן של קליע של אקדח.

סמוך לישוב פסגות יידו פלסטינים בקבוק תבערה אל עמדה של צה"ל. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל עשו סריקות, ולפי שעה לא נעצרו חשודים. זריקות אבנים נרשמו אתמול בכל גזרת יו"ש.

בפיגוע שאירע ביום שלישי בערב בכביש עוקף חוסן, בין כביש המנהרות לביתר עילית, נפצעה קשה ציונה קלה (60), אשתו של הזמר איציק קלה.

קלה נסעה יחד עם בתה, שנהגה במכונית, כשלפתע החלו להיזרק אבנים למכוניתן. אחת האבנים ניפצה את השמשה ופגעה בפניה של קלה. כוחות מגן דוד אדום פינו אותה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בבית החולים היא הורדמה ואושפזה במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ כשהיא סובלת מפגיעות קשות בראשה ושבר בלסת. בשעות האחרונות חל שיפור קל במצבה.