מטען חבלה שנתפס בפשיטה
מטען חבלה שנתפס בפשיטהדוברות המשטרה

שופטי בית המשפט העליון, הנשיא אשר גרוניס, השופטת אסתר חיות והשופט אורי שוהם, החמירו בעונשו של חנן יאדגרוב אשר כונה "המהנדס היהודי".

גרוניס ציין בפסק הדין, כי "חומרת העבירה, מסוכנותו של המשיב לציבור ושיקולי ההרתעה מחייבים החמרה בענישה. לפיכך, ראינו להחמיר את עונש המאסר בפועל של המשיב לתקופה של שנה וחצי נוספות. לא ראינו להתערב ביתר רכיבי העונש.

"כדרכנו בעת החמרה בעונש שהושת על ידי הערכאה הדיונית, איננו ממצים את הדין עם המשיב. כמובן, שלא התעלמנו מכך שנעשה במקרה זה הסדר טיעון וכי בגדרו הודה המשיב בעובדות", הוסיף גרוניס.

יאדגרוב הודה, כי בחמישי למאי 2011 ייצר בביתו מטען חבלה שהורכב מצינור בקוטר 2 צול. המטען מולא בחומר נפיץ, עשרות ברגים ממתכת באורך של כ- 15 ס"מ וקליעים. לצינור המטען הוחדרו מוליכים חשמליים וראש הדלקה חשמלי, המתאימים לחיבור מערכת הפעלה אלחוטית. בכוחו של מטען חבלה זה, כשמרכיביו מחוברים, לגרום למוות בעת פיצוצו.

עוד הודה כי לאחר מכן, הטמין את המטען במקום מסתור, סמוך לרח' פארן בירושלים, ביחד עם מערכת הפעלה אלחוטית, מקלט, משדר וסוללה, בתוך שקית.

בנוסף, הודה כי באותו יום הגיע למקום בו הטמין את המטען, הוציא את השקית שהכילה את המטען והרכיבים שצויינו לעיל, והכניסם לרכבו.