מכשיר סלולארי
מכשיר סלולארי צילום: פלאש 90

בדיקה שערך מערך ביטחון המידע בצה"ל מעלה כי ההודעות ששלח הג'יאהד האיסלאמי במהלך מבצע "עמוד ענן" נשלחו לאחר שחייל מילואים  העלה לרשת פרטי חיילים ואנשי מילואים. כך דיווח ערוץ 2.

"הרשימות שפורסמו הועלו לרשת האינטרנט על ידי חייל מאותו גדוד מילואים שלגביו פורסם המידע", נמסר לאחר בדיקה של מערך ביטחון המידע של צה"ל.

במהלך המבצע פרסם הג‘יהאד האיסלאמי באתר האינטרנט שלו כי הארגון הצליח לשלוח אלפי הודעות SMS מאיימות לאזרחים ישראלים, אנשי מילואים ובעלי תפקידים בצה"ל.

"צה"ל מכיר את פרסומי האויב ברשת האינטרנט ומודע לניסיון האויב לבצע לוחמה פסיכולוגית", מסבירים היום בענף ביטחון המידע ומציינים כי לצד הפרסום, צורפו רשימות המכילות את פרטיהם האישיים והצבאיים של אנשים מגדודי מילואים.

כחלק מחידוד הנהלים עדכנו בענף לביטחון מידע כי "אין להעלות לאינטרנט כל מידע שקשור למבצע, לרבות מיקומי כוחות, שמות, יחידות - בדגש על הרשתות החברתיות".

עוד נטען כי "אין לפתוח הודעות עם קבצים או לינקים מצורפים מגורמים לא מוכרים ולא לענות לשיחות ממספר לא מוכר". בענף מבהירים עוד כי "במיוחד בזמן מבצע, האויב משקיע מאמצים רבים בחיפוש מידע אודות צה"ל ברשת האינטרנט, וכל מידע צבאי שעולה לרשת הינו מתנה עבורו".