הוועדה למינוי דיינים לא תתכנס עד הבחירות

שופטי בג"ץ, אליקים רובינשטיין, עוזי פוגלמן וצבי זילברטל, הורו היום לוועדה למינוי דיינים שלא להתכנס עד לאחר הבחירות.ההחלטה התקבלה בדיון בעתירת תנועת "אמונה" בה דרשה לבטל את תוצאת הבחירות לנציגי לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת דיינים, זאת בטענה שהן סותרות את החוק המבטיח ייצוג לנשים בוועדות השונות.

השופטים הודיעו כי לאחר הבחירות יש לבחון אם הכנסת והממשלה ימנו נשים לוועדה והבהיר כי ואם לא ימונו נשים ישוב בג"צ לדון בעתירה.

יו"ר אמונה, ליאורה מינקה, אמרה לאחר הדיון לערוץ 7 כי "עמדת אמונה היא שנשים צריכות להיות בכל מקום וכמובן גם בוועדה למינוי דיינים. אנו שמחות כי בית המשפט נתן לנו סעד בעתירה שאמונה הגישה. אומנם המינויים נידחים אך אחרי כינון הכנסת והממשלה החדשה ימצאו הפתרונות ואנחנו נמשיך בחקירה כדי להוסיף נשים לוועדה למיניו דיינים".

לשאלת ערוץ 7 האם אין כאן התרסה מול הממסד הרבני בישראל אמרה מינקה כי אמונה אף פעם לא מתריסה ואינה נגד הממסד הרבני. "יש לנו כבוד לממסד הרבני. יש לנו עניין שקולן של הנשים ישמע. מבין המתדיינים יש לפחות 50 אחוז נשים ולכן ראוי שיהיו נשים בוועדה".

עו"ד ד"ר אביעד הכהן המייצג את "מרכז צדק לנשים" אמר בתום הדיון, "בג"ץ היום נתן הזדמנות לכנסת ולממשלה "לחזור בתשובה". הוועדה לא תתכנס ולא תמנה אף דיין עד אחרי הבחירות. אם תבחר אישה הדבר נפתר אך אם לא יקרה הדבר אנחנו נחזור לכאן. בג"ץ נמנע מעמדתו בשל רגישות בין הרשויות אבל אין לי ספק שאם הדבר לא יתוקן בג"ץ יתקן את העוול".