תת-אלוף אייל זמיר, מונה היום (שני) למזכיר הצבאי של ראש הממשלה והועלה לדרגת אלוף בטקס חגיגי בקריה בתל אביב.

בטקס נכחו ראש הממשלה - בנימין נתניהו, שר הביטחון - אהוד ברק, הרמטכ"ל - בני גנץ ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי והמשפחות.

אלוף אייל זמיר החליף בתפקידו את אלוף יוחנן לוקר, אשר כיהן בתפקיד בשלוש השנים האחרונות.

ברק אמר בטקס, "יוחנן לוקר פרץ תקרה אחרי תקרה והוכיח לכל אורך הדרך, לא רק את היכולות הצבאיות, אלא ברגע שהוא נפל לתוך התפקיד של מזכיר צבאי, את היכולת להשתלב בתוך מערכת שתחומי העיסוק שלה, עולם השיקולים שלה והצורה שבה ניגשים לדברים היא אחרת לחלוטין".

"יש פה משהו שאומר הרבה על יוחנן כאדם ואני חושב שכתוצאה מכך הוא ייפול על הרגליים ויצליח מאוד בכל מה שהוא יעשה בחוץ, כי אלה יכולות מאוד חשובות. יוחנן, תודה על כל מה שעשית כל השנים במשרד ראש הממשלה וברכות מכל הלב למה שתבחר לעשות בעתיד. זמיר, אני מאחל לך הצלחה, זה תפקיד מרתק, רב חשיבות, משהו שתישא איתך את ההתנסות ממנו לכל החיים. אני חושב שיש בך גם התכונות וגם  האופי כדי שאתה תתרום וזה יתרום לך, ולא יקלקל אותך, כי זה יכול גם לקלקל. יוחנן עמד במבחן, לא תמיד כולם עמדו במבחנים, זה תפקיד שיש בו הרבה פוטנציאל לא רק לבנות, וצריך את האינטגריטי, את העוצמה הפנימית ואת היושרה הפנימית כדי לעשות אותו כמו שצריך, אז שיהיה בהצלחה".

הרמטכ"ל אמר כי "כל אחד מכם, יוחנן בחיל-האוויר ואייל בחיל-השריון, הגיע להישגים רבי משמעות. לוקר, אני חושב שרמת השותפות שהייתה בינינו היא קריטית וחשובה, עליך לחוש גאווה על הדרך הארוכה שעברת. אני מאחל ומאמין, אייל, שתדע לעשות בצורה טובה את החיבור של רגליים בקרקע וראש בשמיים, שכן נדרש ממזכיר צבאי לקחת את הקרקע למקום בו השמיים צריכים להימצא. עברנו בשבוע האחרון סערה לא קטנה ונמשיך בעשייה ככל שיידרש".

המזכיר הצבאי היוצא, אלוף יוחנן לוקר אמר "בימים אלה אני מסיים שלושים ושש שנות שירות. במהלך עשרות שנות פעילותי חוויתי רגעי שמחה ועצב, מלחמות וגם שלום, למדתי במהלך השנים הללו כי האנשים הם המרכיב העצמתי האמיתי של צה"ל, זה משאב שיש לשמרו".

המזכיר הנכנס, אלוף אייל זמיר אמר כי "אתגרי הביטחון הם קיימים וקיומיים יותר מכל מדינה. אגייס את מיטב ניסיוני וכישוריי כאשר השיקול היחידי שיעמוד לנגד עיניי יהיה ביטחון המדינה וטובתה".