ספרים ספריה
ספרים ספריה צילום: פלאש 90

ביום חמישי הקרוב תושק בבית הסופר שבתל אביב תנועה חדשה, תנועת משוררים בשם 'משוררים לימין ישראל'.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם עורכת הדין זוהר נבות, דוברת התנועה החדשה, על מטרותיה ודרכי פעולתה.

כבר בראשית דבריה מבהירה ומדגישה עו"ד נבות כי למרות השם שאולי מטעה אין מדובר בתנועה פוליטית או מפלגתית המזוהה עם הימין בהכרח או עם השמאל. לדבריה ההתמקדות היא במשוררים האוהבים את הארץ, פטריוטים, המעוניינים להודות לצבא מבלי להתייחס לגישה פוליטית כזו או אחרת.

נבות מסבירה כי המגמה העיקרית של התנועה החדשה היא להביא לאיזון בחשיפתם של משוררים בפני הציבור. זאת לנוכח המציאות בה שירה שמאלנית היא זו שזוכה לפרסום ותהודה תקשורתית נרחבת ולעומת זאת המבקשים לשורר בשבח הלאומיות נדחקים לקרן זווית ואינם מקבלים במה.

עם זאת, כאמור, היא מדגישה בדבריה כי אין מאחורי התנועה כוונה פוליטית כלשהי ובין השאר בכוונתה לקעקע את התחושה שהציונות שייכת רק לימין. משום כך הוזמנו גם גורמי שמאל ואף ערבים לאירוע ההשקה, אך אלה בחרו שלא להגיב. בין השאר הוזמנו העיתונאי גדעון לוי וחבר הכנסת אחמד טיבי ששומרים על שתיקה.

מנגד צפויים להופיע באירוע חברי הכנסת אקוניס ושמאלוב ברקוביץ, נפתלי בנט, מאיר עוזיאל ואחרים.

"מותר להיות בכל מקום במפה הפוליטית ולאהוב את המקום שאנחנו גרים בו", אומרת נבות ושבה לקבוע כי קיים חוסר איזון משווע, כלשונה, בין שירה שמאלית לשירה ציונית לאומית.

במסגרת פעילותה של התנועה יוצא לאור כתב עת שייתן במה למשוררים חדשים, כך גם יתקיימו אירועי שירה שיחשפו משוררים עלומים ואלמונים לתודעה. עו"ד נבות מודעת לכך שהפרויקט מצריך משאבים כלכליים לא מעטים, ועם זאת היא מספרת שעד כה התנועה ואנשיה פועלים בהתנדבות, לפחות בשלב ראשון.