"שטייניץ שילם את מחיר שר האוצר"

שר האוצר לשעבר סבור שדחיקתו של יובל שטיניץ' למקום ה-15 נבעה מהתפקיד שאותו מילא, "כשר אוצר אתה לא יכול להיות נחמד לכולם".

בני טוקר , י"ג בכסלו תשע"ג

יובל שטייניץ
יובל שטייניץ
צילום: פלאש 90

שר האוצר לשעבר יגאל כהן אורגד, נגיד המרכז האוניברסיטאי אריאל שבשומרון, אומר לערוץ 7, כי בנבחרת הליכוד יש לא מעט אכזבות.

"בסך הכול נבחרת טובה ומגוונת מאוד של אנשים צעירים עם קבלות והצלחות, חלקם כאלה שנתנו ביטוי להעמקת האחיזה שלנו ביו"ש. אבל אני מיצר על כך ששר האוצר לא קיבל מקום גבוה יותר, הוא עשה עבודה טובה מאוד כשר אוצר ונבחר במקום יחסית נמוך. מה לעשות שר אוצר זה תפקיד שאתה לא תמיד נחמד לכולם וזה כנראה פגע בו. גם ידידינו בני בגין, אדם שהשקפותיו הערכיות בולטות וברורות, ויושרו הפוליטי הוא הרבה מעל הסטנדרטים המקובלים במקומותינו בצורה חריגה, ואני מצטער על דירוגו הנמוך".

לדבריו, שיטת הבחירה הנוכחית לא הוכיחה את עצמה וצריך לחזור לשיטת השביעיות, "צריכים להמשיך את שיטת הפריימריז אבל בטכניקה הקודמת שהיא יותר מתוחכמת ומדויקת - שיטת השביעיות. כיום בשיטה הנהוגה אתה צריך לסמן 12 אנשים בלבד, כך שאתה נאלץ לפסול רבים אחרים. בשיטת השביעיות אתה מדרג אנשים בלי לפסול אף אחד, זו שיטה יותר הוגנת פיתחנו אותה בזמנו יחד עם עוזי לנדאו, דן מרידור ופרופ' יוסף רון. אני משוכנע שבשיטת השביעיות צמרת המפלגה לא הייתה משתנה בצורה דרמטית".

אורגד שמכהן כנגיד המרכז האוניברסיטאי אריאל, אומר לערוץ 7 כי עכשיו לאחר לכתו של אהוד ברק לא יהיה עוד מישהו שיעכב את ההכרזה עליהם כאוניברסיטה מן המניין, "גם אם שר הביטחון לא היה מתפטר התהליך היה נגמר בימים הקרובים. היועץ המשפטי של הממשלה הוציא חוות דעת שמסירה את המכשול בפני החלטת הממשלה מחודש ספטמבר, החלטה שמאשרת את החלטת המועצה להשכלה גבוהה ביו"ש לתת הכרה קבועה למרכז שלנו כאוניברסיטה. אין ספק שההתנגדות של שר הביטחון בעבר, שלא הייתה על רקע אקדמי, לא עזרה לסיים את השדרוג, אבל הפרישה שלו כעת בוודאי לא תפריע".