הכור בדימונה
הכור בדימונה פלאש 90

העצרת הכללית של האו"ם אישרה הלילה (שלישי) החלטה הקוראת לישראל לפתוח את תכנית הגרעין שלה לפקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית.ההחלטה התקבלה ברוב של 174 מדינות, מול שש מדינות שהתנגדו לה ושש נוספות שנמנעו. 

ההצעה, לה התנגדו רק ישראל, ארצות הברית, קנדה, איי מרשל, מיקרונזיה ופלאו, קוראת לישראל להצטרף לאמנה הבינלאומית לפירוק מנשק גרעיני "ללא עיכוב נוסף", ולפתוח את מתקני הגרעין שברשותה, על פי פרסומים זרים, לביקורות של פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית.יצוין כי מדובר בהחלטה שמשמעותה הצהרתית בעיקר, כיוון שאין לה השלכות חוקיות מחייבות, אבל הן עשויות להשפיע על דעת הקהל הבינלאומית.בנוסף קוראת ההחלטה לישראל לתמוך בכינוסה של ועידה בינלאומית בדיון על הפיכתו של המזרח התיכון לאיזור חופשי מנשק גרעיני -שעמדה להתקיים החודש בהלסינקי שבפינלנד, אבל בוטלה ביוזמתה של ארצות-הברית. רוב מדינות ערב, וגם איראן, התכוונו להשתתף בוועידה הזאת.

יו"ר מפלגת התנועה, ציפי לבני, הגיבה על החלטת האו"ם ואמרה "ממשלת נתניהו פוגעת בבטחון ישראל. בתוך שבוע אחד העולם התייצב באופן מוחלט נגד ממשלת ישראל והתנהלות מדינית אווילית של נתניהו. ישראל הפסידה במאבק העולמי".לבני הוסיפה "כל מי שעיניו בראשו חוזה בכשלון מדיני מהדהד ההופך לבעיה בטחונית אמיתית, שלא היינו בה קודם כי ידענו לגייס את העולם. מי שלא מצליח לגייס את העולם לצד ישראל לא יכול להנהיג אותה".