הח"כית נעלמה. שמאלוב ברקוביץ'
הח"כית נעלמה. שמאלוב ברקוביץ'פלאש 90
תומכיה של חברת הכנסת יוליה שמאלוב ברקוביץ שביקשו להצביע עבורה בפריימריס של הליכוד נדהמו לגלות ששמה כלל לא מופיע ברשימות, או מופיע במיקום מבלבל בסדר השמות שהוצגו בפני המתפקדים.

כפי שמוצג בתצלום המסך המופיע כאן מאחת הקלפיות מספרה של שמאלוב ברקוביץ, המספר 158 אינו מופיע במקומו. סדר הרשימה מדלג מ-157 ל-159, בעוד מספרה של שמאלוב שורבב באופן תמוה בין המקומות 151 ל-152. עדויות נוספות מדווחות על קלפיות בהן לא הופיע כלל שמה של שמאלוב ברקוביץ'

להערכת תומכיה של חברת הכנסת מספר רב של תומכים לא הבחינו בשמה ומשום כך לא הצביעו עבורה. לדבריהם תוספת של כמה מאות קולות יכולות היו להציב אותה במקום ריאלי וגבוה הרבה יותר ברשימת המפלגה לכנסת.

א', מתפקד ליכוד מספר: '"נכסתי לקלפי בעכו וכאשר חיפשתי להצביע לשמאלוב לא מצאתי אותה ולכן לא הצבעתי לה" . על פי עדויות נוספות שהגיעו לידינו היו מתפקדים שהתלוננו על בעיות בהתגלו בקלפיות בלוד ואשדוד כאשר ניסו להצביע עבורה "אך היא לא הופיע כלל".

בא כוחה של ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ, עו"ד יוסף מעודה, אמר היום לערוץ 7: "במהלך היומיים של הפריימריז בליכוד התקבלו מאות טלפונים בלשכתה של חברת הכנסת שמאלוב-ברקוביץ' וצוות הבחירות שלה על ידי חברי ליכוד ששטענו שמה לא נמצא על צג המחשב ואם הוא כבר נמצא הוא אינו בסדר הכרנולוגי כאשר הוא מופיע בעיוות ובשל כך לא הצביעו לה".

"פנינו למזכירות הליכוד כדי להתלונן ולקראת ערב אנחנו מקבלים מתגובה ממזכיר ועדת הבחירות של הליכוד ש'הכול בסדר ותוך זמן קצר הכל יסתדר'. לאחר שעה שוב אנחנו מקבלים פניות ממצביעים שהדבר לא תוקן, ושוב אנחנו מצלצלם ואומרים לנו "הבעיה מינורי ורק בכמה מקומות שמה לא מופיע" .

"במהלך הלילה הגשנו עתירה לוועדת הבחירות המרכזית של הליכוד שבו אנו דורשים לתקן את הבעיה ולעצור את הבחירות. לעתירה זו פסק השופט יהושע גרוס : "יש לתקן את התקלה".

עורך הדין מעודה ממשיך ומתאר את השתלשלות האירועים ומספר כי גם ביום השני של הפריימריז התקלה לא סודרה ושמה של ח"כ שמאלוב-ברקוביץ לא הופיע או הופיע במספר מוטעה. "שוב הגשנו עתירה ושוב מבטיחים לנו לתקן את התקלה".

"בתום הפריימריז הגשנו עתירה לפסילת הבחירות ועריכתן מחדש מאחר ולא ניתן למרשתי את זכותה להיבחר", הוא אומר. "בתחילת השבוע התקיים דיון העתירה בראשות השופט גרוס אך כבר אמרו לנו מראש ש'זה לא ריאלי לבטל את הבחירות למרות שהוועדה מוסמכת או לשנות את תוצאות הבחירה'. השופט גרוס דחה את העתירה“.

לסיום אומר לנו עו"ד מעודה, "לועדה הבחירות של הליכוד יש נגיעה פוליטית, ולכן הם דחו את העתירה, לטענתם לא הצגנו תשתית ראיתית מספקת וזאת למרות שהוצגה להם התמונה שבא במפורש נראית התקלה שמרשתי מופיעה מספר 152 ולא 158 תחת השם יוליה ש.ברקוביץ או שבכלל לא הייתה מופיעה”.

"בכונתינו להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי ובימים אלה אנו אוספים את העדויות והעדים ובהמשך הדרך אנו נגיש תביעה בגין הנזקים הכספיים שנגרמו לחברת הכנסת בשל תקלה, צר לנו שכך התוצאה".

יצוין כי גם במזכירות הליכוד מודים שאכן שמה של חברת הכנסת שמאלוב ברקוביץ' לא הופיע כראוי.

חברת הכנסת שמאלוב-ברקוביץ' עצמה סירבה להגיב לאמור בכתבה.

חפשו את הח"כית על המסך: