אנטנה
אנטנה צילום: פלאש 90

בגלל בעיות תקציב לא תוקם אנטנה סלולארית בצומת המשטרה הבריטית בבנימין.

בתחילת השבוע שיגר יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, מכתב לשר התקשורת ולקמ"ט תקשורת במנהל האזרחי, בו העלה את טענתו כי מדובר בבעיה ביטחונית ובטיחותית העולה מבעיות הקליטה בוואדי חרמייה בו אירעו מספר לא מבוטל של אירועים חבלניים ותאונות ועל הקושי להזעיק את כוחות ההצלה.

"הבעיה המרכזית", כתב שדמי, "נעוצה באזור ואדי חרמיה לאורך קטע של כ-5 ק"מ שם אירעו בעבר פיגועי טרור קטלניים ותאונות דרכים שהיקשו על קריאה לכוחות הביטחון וההצלה וגם להם עצמם היו קשיים רבים לקרוא לתגבורת וכדו'".

למרות שכחלון הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, הסביר שדמי מדוע הוא פונה אליו, "הציבור כולו זוכר את הצלחותיך בתחום הסלולארי אולם אנו, לצערנו הרב, נחלנו אכזבה רבה מתפקודך בנושא הקרוב לליבנו וגובל בפיקוח נפש ממש".

ראש קמ"ט תקשורת במנהל האזרחי, דודו כהן, השיב לשדמי כי "על פי התכנון היה אמור להיבנות מתקן קליטה סלולארית בצומת 'המשטרה הבריטית' בתוך אתר ההנצחה, על ידי חברת הוט-מובייל לשימוש כל החברות".

עם זאת ציין כהן כי החברה הציבה תנאים שונים להקמת המתקן אשר נבחנו גם ברמה המשפטית "ונקבע שלא ניתן לעמוד בהתניות שהוצבו".

עוד הסביר כהן, כי המנהל נתקל בבעיות תקצוב של הפרוייקט, עקב הצעות מחיר גבוהות במכרז שהוצא להנחת סיב אופטי ממהישוב עופרה עבור המתקן".

בסיום המכתב ציין כהן, "בשלב הזה לא יוקם בואדי חרמיה מתקן לקליטה סלולארית, אנו בוחנים בשלב זה אפשרויות נוספות לשיפור הקליטה".

בתגובה לתשובת קמ"ט תקשורת אמר שדמי, "נראה מהתשובה שהייתה מחשבה וניסיון לפתרון הבעיה אך במבחן התוצאה רבים מתושבי בנימין עדיין נמצאים בסכנה בטיחותית ובטחונית. נמשיך לקדם את הנושא מול הגורמים האחראיים עד למציאת ומימוש הפיתרון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו