40,000 סופגניות 'בריאות' יחולקו לחיילי צה"ל

משרד הביטחון רכש עבור חיילי צה"ל כ-400,000 סופגניות אשר למעלה מ-60% מהן בעלות ערך קלורי נמוך.

ישי קרוב , כ"א בכסלו תשע"ג

סופגניה
סופגניה
צילום: פלאש 90

משרד הביטחון, באמצעות אגף מנהל הרכש ביצע בימים האחרונים מכרזים בקרב חברות המזון השונות בקרב היוקרתי – מי יספק לעשרות אלפי חיילי צה"ל סופגניות ומוצרי חג לקראת חנוכה.

בסיומם של המכרזים המובילים רכש משרד הביטחון – מנה"ר מגוון סופגניות בגדלים וסוגים שונים שישלחו לחיילים המשרתים בבסיסים ברחבי הארץ.

לראשונה מזה שנים, הסופגנייה המבוקשת ביותר- קטנה מהגודל הממוצע- על פי דרישת צה"ל ממשרד הביטחון, זאת במסגרת המגמה שהולכת ומתרחבת במערכת הביטחון: שמירה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה לחיילי צה"ל.

בנוסף לסוגי פירות וירקות, לחם דגנים וגבינות רזות שנוספו לתפריט של החיילים בשנה האחרונה, העלאת המודעות לחשיבות פעילות גופנית ותזונה נכונה, הוחלט השנה לצמצם את צריכת הקלוריות עבור החיילים ולרכוש סופגניות קטנות מהגודל הממוצע – אותו טעם בפחות קלוריות.

גורם במנה"ר,האחראי על רכש המזון לחיילים, אמר כי "לכולנו יש ילדים וקרובים המשרתים בצבא וכולנו רוצים שיחוו וירגישו את אווירת החג, שיהיה להם מתוק וכיף גם בחנוכה ובמקביל כולנו דואגים לבריאותם ורוצים שישמרו על אורח חיים בריא ולכן בתיאום עם צה"ל החלטנו לשלב בין השניים- החיילים ייהנו מסופגניות חמות וטריות וגם יצליחו לשמור על גזרתם".

כבכל ימות השנה, מנהל הרכש של משרד הביטחון ביצע את הרכש עבור צה"ל ובימים אלו נמסרים באמצעות מרכז מזון של צה"ל משלוחי הסופגניות לבסיסים בכל הארץ מצפון עד דרום כדי לספק לחיילי צה"ל בכל מקום בו משרתים,סופגניות חמות וטריות לכבוד החג.