אנטנה סלולארית. אילוסטרציה
אנטנה סלולארית. אילוסטרציה פלאש 90

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, איננו מוכן לקבל את התירוץ לפיו עלויות כספיות כבדות אינן מאפשרות לדאוג לקליטה סלולארית בכביש 60 בקטע העובר בוואדי חרמייה.

"הצטערתי לשמוע כי עלויות כספיות הן המכשול העיקרי לשיפור הקליטה בכביש מרכזי כמו כביש 60", כתב היום שדמי לשר משה כחלון בתגובה לתשובה שקיבל הוועד ממשרד התקשורת בנושא הקליטה בואדי חרמיה לפיה עלויות הקמת האנטנה יקרות מאוד ואינם ניתנות בשל כך לביצוע.

עוד כתב שדמי, כי "אני מאמין כי להצלת חיים אין מחיר וחיי אדם אינם נמדדים בכסף אולם אני נמצא מספיק שנים בזירה הציבורית על מנת לדעת שנושאים מסוג זה אינם מקודמים עד שקורה אסון ואז האשמה מוטלת מיד מגוף בירוקרטי אחד לשני".

בוועד מספרים שבעבר הייתה אנטנה שישבה על שנאי של חברת החשמל ונגנבה, וטוענים כי אם מכניסים למתחם הסגור של 'המשטרה הבריטית' את האנטנה אזי בעיית הגניבה תיפתר.

בוועד מוסיפים, כי בסיורים שערכו באזור אנשי משרד התקשורת הומלץ על אנטנה העומדת על מתקן גבוה מאוד שייתן פיתרון לבעייה. האם נבדקה האפשרות להוזיל עלויות ע"י שיפור קליטה שיתן כיסוי לרוב השטח וייתן פתרון מספק לבעייה במקומות רבים ויגרום לניתוקים של דקה אבל לא של עשר דקות כפי שיש כיום.

בשבוע שעבר קיבלו בוועד מכתב מדודו כהן קמ"ט תקשורת בו נכתב כי "על פי התכנון היה אמור להיבנות מתקן קליטה סלולארית בצומת 'המשטרה הבריטית' בתוך אתר ההנצחה, על ידי חברת הוט-מובייל לשימוש כל החברות". עם זאת ציין כהן כי החברה הציבה תנאים שונים להקמת המתקן אשר נבחנו גם ברמה המשפטית "ונקבע שלא ניתן לעמוד בהתניות שהוצבו".

עוד הסביר כהן, כי המנהל נתקל בבעיות תקצוב של הפרוייקט, עקב הצעות מחיר גבוהות במכרז שהוצא להנחת סיב אופטי ממהישוב עופרה עבור המתקן".

בסיום המכתב ציין כהן, "בשלב הזה לא יוקם בוואדי חרמיה מתקן לקליטה סלולארית, אנו בוחנים בשלב זה אפשרויות נוספות לשיפור הקליטה".

בתגובה לתשובת קמ"ט תקשורת אמר שדמי, "נראה מהתשובה שהייתה מחשבה וניסיון לפתרון הבעיה אך במבחן התוצאה רבים מתושבי בנימין עדיין נמצאים בסכנה בטיחותית ובטחונית. נמשיך לקדם את הנושא מול הגורמים האחראיים עד למציאת ומימוש הפיתרון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו