נס חנוכה בשכונת האולפנה

קיר בטון שנוסר משכונת האולפנה בישוב בית אל נשמט מהמנוף אל תוככי החלק המאוכלס של השכונה. בנס לא היו נפגעים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בכסלו תשע"ג

נס חנוכה בשכונת האולפנה-ערוץ 7
טרקטור הורס בניין בשכונת האולפנה
ישי קרוב

נס חנוכה. קיר בטון שנוסר מבתי האולפנה בישוב בית אל נשמט ממנוף של משרד הביטחון אל תוככי השכונה בסמוך מאוד לבתי התושבים.

תושב השכונה סיפר לערוץ 7 "אחר הצהריים שמענו בום אדיר שהרעיד את כל הבנין. הייתי בטוח שאחד הבניינים המנוסרים קרס. רצתי לחלון וראיתי שחלק שנוסר ומועבר עם מנוף למשאית פשוט נפל ככל הנראה מהמנוף - על הקיר של הרחוב מול הבית שלנו".

התושב מספר עוד "נבהלתי ורצתי למטה לראות שאין נפגעים. ברוך השם לא היה שם אף אחד. כשירדתי למטה התגלה מראה מחריד: קורות בטון ענקיים, חלקן תלויית באוויר וחלקן זרוקות על השביל מול הכניסה שלנו.  גושי בטון גדולים נמצאו פזורים על השביל. לוחות המתכת שצמודים לגדרות למעלה התנדנדו בין שמים לארץ, והמרצפות של הרחוב נעקרו ממקומן מעוצמת הנפילה של חלקי הבטון".

התושב מציין כי מדובר בנס גדול, "זה ממש ניסי ניסים שאף אחד לא עבר שם, אחרת זה בפירוש היה מסתיים בנפגעים, השם ישמור. התקשרנו לנציג משרד הביטחון והוא מצידו מסר כי משרד הביטחון ישגר מהנדסים לבדוק את התקלה".

"הפועלים בשטח סידרו וניקו הכל במהירות שיא אך עדין אפשר למצוא בשביל מול הבנין חתיכות בטון, ריצוף עקום ולכלוך", סיפר התושב.

בסוף חודש יוני השנה פינו, בהוראת בג"ץ, כוחות הביטחון את 30 המשפחות מחמשת בנייני שכונת האולפנה, זאת בעקבות עתירת פלסטינים וארגוני שמאל קיצוניים שטענו כי מדובר בקרקע פלסטינית פרטית.