מכה לחקלאות
מכה לחקלאותפלאש 90

לא בטוח שכולנו הרגשנו זאת במעטפת העירונית שבה רובנו מתגוררים, אולם חקלאי ישראל מדווחים על מכת זבובים חמורה. בהתאחדות החקלאים מכנים את השנה הנוכחית כ"שנת הזבוב", על משקל שנות בעלי החיים המקובלות בסין.

לדברי החקלאים מדובר במכה ש"אפילו "זקני צפת" לא זוכרים כמות גדולה כזו של זבובים" (אגב, מי אמר שלזקני צפת יש זיכרון כל כך טוב? אבל את זה נשאיר לדיון אחר...).

עבור החקלאים זבובים אינם רק מטרד אלא מכה של ממש, בעיקר עבור מגדלי היבול הרגיש שעשוי להיהרס בשל נחיתת כמות עצומה כל כך של זבובים מסוגים שונים על התבואה.

לנוכח פגיעתם של הזבובים הגביר מכון ההדברה את הריסוסים ברחבי הארץ.

בהתאחדות החקלאים מדווחים על קשר ישיר בין מבצע 'עמוד ענן' שהסתיים לפני שבועות אחדים לבין מכת הזבובים בשדות. מסתבר שעקב המבצע נאסר על חקלאי עוטף עזה לרסס את השדות ממזיקים ובהם זבובים שהתרבו בינתיים. את ההנחיות המגבילות העביר לחקלאים חיל האוויר.

במכון ההדברה מציינים כי מבצע הריסוס המחודש והמוגבר כעת, צפוי לעלות כמיליון שקלים וחצי יותר מאשר בשנה שעברה, ומקווים שיתאפשר להוציא את הסכום. עם זאת קוראים שם לחקלאים המעוניינים לתגבר את הריסוסים בחלקות רגישות להגיע ו"לקבל ממכון הדברה חומר ריסוס בחינם לצורך תוספת ריסוס עצמי על פי צורך".