נשק חדש נגד גנבים: מטוס זעיר ללא טייס

לאור ההסלמה בכמות הפריצות מוקד אמון משתמשת במזל"ט שמטרתו זיהוי ומעקב אחר פורצים בזמן אמת

ניר הר זהב , ג' בטבת תשע"ג

חברת  האבטחה 'מוקד אמון' מציעה דרך חדשה להילחם בפריצות, לבתים, בתי עסק ומוסדות ציבור, באמצעות מזל"ט (מטוס זעיר ללא טייס).

המזל"ט, אשר פותח ידי בשיתוף עם חברת Flying Production, מסייע באיתור ומעקב אחר חשודים בפריצות בתוך שכונות צפופות.

המזל"ט מופעל על פי התרעה,  ברגע שמתקבל דיווח על פריצה למוקד, הוא עולה לאוויר. בהגיעו לאזור הפריצה ניתן לזהות את ההתרחשות ולקיים מעקב  באמצעות מוניטור המחובר למצלמה הנמצאת על המזל"ט.

המידע מועבר למשטרה ומשם עד התפיסה הדרך מהירה. עלות ההפעלה ללילה היא כמה אלפי שקלים, שהינה זולה יחסית מול עלות הפעלת מסוק משטרתי העומד על עשרות אלפי שקלים ללילה. במשטרה מברכים על היוזמה ונעזרים בשותף החדש, ששולח מידע מהאוויר. בין הרשויות שכבר משתמשות בשרות ניתן למנות את סביון.

מנכ"ל קבוצת 'מוקד אמון', רפי סויד, אמר היום "נתקלנו בגלי פריצות של חוליות מתוחכמות, שגם המשטרה לא מצליחה לשים עליה את היד. באמצעות פיתוח חדשני זה הצלחנו לעקב ולעצור את הגנבים, במקומות כמו אזורי תעשייה ושכונות מגורים גדולות. לפורצים קל לעבור מבית לבית מבלי להיתפס גם אם הם לא מצליחים לבצע את זממם בבית אחד, הם עוברים ומנסים בבית הבא. המזל"ט מאפשר מעקב אחר חשודים במשך זמן רב ממעוף הציפור. גם אם החשוד מתחיל ללכת, המזל"ט ממשיך לעקוב אחריו. משטרה מקבלת נקודת הכוונה ויכולה להגיע בדיוק למקום שבו החשוד נמצא. מטרת השימוש במזל"ט, מעבר לתפיסת הגנבים היא להרתיע. בעתיד הלא רחוק יידעו הפורצים שיש מישהו שעוקב אחריהם מלמעלה ויכול גם לתפוס אותם בשעת מעשה".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il