נתניהו סופד לאמנון ליפקין שחק ז"ל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מביע צער עמוק על פטירתו של הרמטכ"ל ה-15 של צה"ל אמנון ליפקין שחק. נתניהו: "אמנון הוא גיבור ישראל שהקדיש את מיטב שנותיו לביטחונה של מדינת ישראל. גבורתו ניכרת גם בדרך האמיצה שבה נהג בזמן מחלתו. לרגע הוא לא איבד מאצילותו. בשם אזרחי ישראל אני שולח את השתתפותנו ביגונה של רעייתו טלי ושל כל בני משפחתו".

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין ספד לאמנון ליפקין שחק ואמר: "הלך מאתנו אחד מטובי בניה של מדינת ישראל. אמנון ליפקין-שחק שירת תמיד את מולדתו ועמו במשך שנים רבות בכל האתגרים הלאומיים שעמדו לפנינו, גם כאיש צבא, גם בשדה הפוליטי. כנסת ישראל כולה מרכינה את ראשה עם לכתו, ומביעה תנחומים למשפחה".

עם היוודע דבר מותו של רב אלוף במילואים אמנון ליפקין שחק פרסם נשיא המדינה שמעון פרס הודעת אבל מיוחדת: "מאז יום ראשון האחרון, עת באתי להיפרד מאמנון חברי היקר בבית החולים לא יודעת נפשי מנוח. אמנון היה גיבור חיל אמתי, נושא לפיד שלום, אדם נדיר ויהודי חכם. תלמידיו ופקודיו הרבים ראו בו מורה דרך שאין כמותו, הם האמינו לכל מילה שיצאה מפיו ועל דלתו צבאו אנשים הצמאים לעצה חכמה, ישרת דרך ואמיצת לב. תרומתו לביטחון ישראל, אין לה משל. הוא קיבל את שני עיטורי העוז על אומץ ליבו, על חוכמתו, על מנהיגותו. אמנון היה איש מופת לאורך כל דרכו, הולך תמים ופועל צדק. אהבתיו אהבת אמת".

עוד כתב הנשיא בהודעתו: "הציטוט בספר שמואל א' כאילו נכתב על אמנון: "בחור וטוב ואין איש מבני ישראל טוב ממנו, משכמו ומעלה גבוה מכל העם". העם כולו מבכה את הליכתו מאתנו וזכרו יכון בדברי הימים של עמנו".

יו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, הביע גם הוא דברי צער וכאב על פטירתו של ליפקין שחק ז"ל. "אמנון היה גיבור ישראל. איש ערכי ורציני מאין כמוהו שעם ישראל חב לו רבות על תרומתו למדינה. לוחם בכל רמ"ח איבריו שנלחם עד הרגע האחרון גם בקרב על חייו. ומעל הכל, אדם טוב מאין. אני מוסר את תנחומיי לרעייתו טלי, לילדיו ולמשפחה. מי ייתן ולא ידעו עוד צער".

ח"כ פרופ' אריה אלדד, יו"ר סיעת עוצמה לישראל, אמר על ליפקין שחק: ״הרמטכ"ל וגיבור ישראל. היה מפקדי בלבנון. והיה הראשון שהעניק לי תחושה שמפקדי חושב לפני שהוא פוקד. אומץ ליבו בשדות הקרב של עם ישראל מותיר אותנו חסרים ואבלים במותו".

ח"כ אלדד על מותו של ליפקין שחק חזקי עזרא

חבר הכנסת שלמה מולה ספד לליפקין שחק ואמר: "אמנון ליפקין שחק פיקד על מבצע שלמה ואני זכיתי לראות אותו  לא רק כחייל ומפקד  אלא בעיקר כאדם אנושי עם לב ענק. לא אשכח איך הרים במו ידיו אשה אתיופית שהתקשתה, והעלה אותה ברגישות אין קץ על המטוס לישראל במסגרת המבצע. לכתו היא אבדה גדולה לעם ישראל כולו וקהילת יוצאי אתיופיה שעלתה במבצע שלמה ובכלל, מרכינה היום את ראשה באבל. זכיתי להיות נוכח ולחזות בהתרגשותו הכנה באותן 36 השעות בהן מדינת ישראל כולה התרגשה. יהי זכרו ברוך".

יו"ר קדימה, חבר הכנסת שאול מופז, שהיה פקודו של ליפקין שחק, אמר: "אני כואב ומבכה את לכתו בטרם עת של מפקדי וחברי אמנון ליפקין שחק. אדם יוצא דופן, שילוב נדיר של תעוזה צבאית ומדיני".

יו"ר 'התנועה' ציפי לבני: "כואבת את מותו של אחד מבכירי בניה של ישראל. מטובי הלוחמים למען שלומה וביטחונה של המדינה. תבונתו, אומץ ליבו, יושרו ומסירותו לרעיון הציוני היוו מקור השראה אישי ולאומי. תרומתו תישאר חקוקה לעד בדברי ימי המדינה. ליבי עם טלי והמשפחה".

שר הביטחון אהוד ברק אמר: "אמנון שחק היה מופת של אומץ לב, מנהיגות ודבקות במטרה בשדה הקרב ובמאבק המדיני, הוא היה מעמודי התווך של ביטחון ישראל בשני הדורות האחרונים. אמנון פעל כל ימיו בצה"ל, בממשלה, וכאזרח, להשגת שלום וביטחון לישראל מעמדה של ביטחון עצמי ופיכחון. איש ערכי בכל דרכיו, אדם יוצא דופן וחבר. אומץ הלב והפיכחון ייחדו אותו גם לאורך המאבק המתמשך במחלה, שלהוותינו הכריעה אותו היום. עם לכתו ייזכר אמנון כמפקד ואדם נערץ לכולם, ואהוב לכל מי שזכה להכירו".

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, אמר: "אמנון שחק פעל במשך עשרות שנים למען ביטחון ישראל באומץ ובמסירות אין קץ. שחק היה איש רב פעלים שתרם רבות למדינת ישראל הן במישור הצבאי והן במישור האזרחי ותרומתו תיזכר לעד". כץ הוסיף כי "בתקופת כהונתו כשר תחבורה הצליח שחק לקדם מיזמים תחבורתיים רבים ומשמעותיים".