חיילים חרדים
חיילים חרדיםפלאש 90

בתחילת השבוע (יום א') התכנסו כ-1,000 משפחות חיילים חרדים המשרתים בצה"ל לערב הוקרה על שירותם הצבאי.

המלווה ההלכתי של החיילים החרדים, רס"ן הרב שמשון קליין, סיפר לערוץ 7 על ערב ההוקרה ותיאר אירוע מרגש במיוחד.

"ליטאים, חסידים וחרדים מכל החיילות והאגפים בצה"ל ובמשטרת ישראל נקבצו יחד עם נשותיהם וילדיהם", סיפר הרב קליין ואמר כי מטרת הערב היא להביע הערכה על האומץ שהפגינו עם גיוסם לצה"ל.

הרב קליין סיפר שכשעמד בכניסה למקום האירוע בבית החייל בתל אביב, ראה את כל החיילים מגיעים בהמוניהם ונכנסים פנימה בלי לחשוב פעמיים, "זה היה מרגש במיוחד לראות את כל סוגי החיילים, כל צבעי הכומתות בצה"ל התייצבו לאירוע כאשר לכולם מכנה משותף, כולם קיבלו החלטה אמיצה להתגייס לשירות משמעותי בצבא העם", סיפר.

הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, קבע באירוע כי החיילים הופכים את הצבא מיישות פרטית ליישות חרדים, "שהתרומה שלכם היא תרומה גדולה לכל מערכת הביטחון, והמערכת עושה הכל כדי לקלוט אתכם", כך הרב פרץ.

אורח הכבוד של הערב, הרב דוד גרוסמן, סיפר לחיילים כי בעיניו השירות שלהם בצה"ל הוא קידוש ה', "זרקור גדול, להראות איך משלבים את התורה הקדושה בתוככי הצבא", הרב גרוסמן סיפר כי במלחמת יום הכיפורים עלה לחרמון ונדהם עד כמה אמירת הפסוק "שמע ישראל" נותנת רוח גבית לכל הלוחמים.

הרב קליין הדגיש כי החיילים ונשותיהם לא התביישו להגיע לאירוע הצבאי, "הם תומכים אחד בשני בבחינת 'כולם נקבצו באו לך'." אמר.

באירוע הופיעו האחים יונתן ואהרן רזאל עם החזן הראשי לצה"ל, סא"ל שי אברמסון, ומקהלת הרבנות הצבאית בניצוח אופיר סובול. "הצבא יכין את עצמו מכל הבחינות כדי להעניק סביבת שירות מתאימה לחיילים חרדים", הצהיר ראש מנהל כח אדם בצה"ל, תא"ל גדי אגמון.

ראש אכ"א, הרבצ"ר, מפקדים בשטח, כולם רוצים חיילים חרדים ביחידות צה"ל, סיפר הרב קליין ואמר כי הוא נרגש כל פעם מחדש לשמוע את מפקדי היחידות דורשים עוד ועוד חיילים חרדים לשורותיהם.