פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד יוסף מסארווה, תושב באקה אל גרביה, בגין עבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה, זיוף, הלבנת הון, שימוש במרמה עורמה ותחבולה ועוד.

על פי כתב האישום, מסארווה עבד בין השנים 2002-2012 בסניף בנק הפועלים בעיר טייבה. במסגרת תפקידו טיפל באופן אישי ובלעדי בחשבונות בנק של מספר לקוחות.

בעשרות הזדמנויות שונות במהלך השנים 2005-2010, משך מסארווה סכומי כסף רבים במזומן בשקלים או במט"ח – דולר ויורו, מחשבונות בנק של הלקוחות, ללא סמכות וללא הרשאה. בחלק מהמקרים, חתם בכתב ידו על פקודות המשיכה, כשהוא מתחזה להיות הלקוח.

בפעמים אחרות העביר מסארווה סכומי כסף מחשבונות בנק של לקוחות לחשבונות של לקוחות אחרים, על מנת להסוות את משיכות הכספים שביצע שלא כדין.

בנוסף, העביר מסראווה סכומי כסף לחשבון הבנק של הצ'יינג' באמצעות העברות בנקאיות. הנאשם נהג להגיע לצ'יינג' ולאסוף כספים תוך מצג שווא שאלה מועברים ללקוחות, להם נותן הנאשם "שירות אישי", בעוד שבפועל לקח את הכספים לכיסו.

בכתב האישום נקבע, כי הנאשם ניצל את אמון הלקוחות בהם טיפל באופן אישי, וגנב לכיסו סך של כ- 6,200,000 ₪ - חלק במזומן מחשבונות הבנק, וחלק דרך חשבון צ'יינג'.