ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ הרב ישראל אייכלר, פנה ליו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, בדרישה לפסול את קמפיין קדימה בשל מה שהוא מכנה תעמולת הסתה נגד עם "האברכים".

לדבריו, "מפלגת קדימה מפרסמת סיסמא מסיתה ושקרית לפיה: 700 שקל לחיילים 3400 שקל לאברכים".

הוא מציין כי "מהיום אף מחייבים את חברות האוטובוסים המונופוליסטית, לפרסם את השלטים המסיתים הללו, על אפם וחמתם של הנוסעים החרדים, המהוים חלק ארי בקרב משתמשי התחבורה הציבורית".

"מעבר להסתה יש כאן שקר מספרי בוטה על "3400" שמקבל אברך הלומד תורה, דבר שלא היה ולא נברא", מדגיש ח"כ אייכלר, "מטרת הפרסום היא לעורר איבה ומדנים נגד היהודים החרדים הקרויים בסלנג ההמוני "אברכים". הדבר עלול לגרום לשנאה ואף לאלימות והיא חמורה יותר מן הסיסמא "אין חובות אין זכויות", שפסלתם בצדק כי היא מסיתה נגד הערבים".

ח"כ אייכלר טוען כי "תעמולה זו של מופז מסיתה את ההמון שאינו יודע להבדיל בין דמי כיס שמקבל חייל, מעבר להוצאה השוטפת להחזקתו ופרנסתו והוצאות הבריאות וההכשרה האזרחית שלו וכל ההטבות הפרישה הנילוות אליו, לבין המילגה הזעומה של 800 שקל שמקבל אברך נשוי עם ילדים בלי שום תוספת לכולל או לישיבה המקבלת את התקציב הממשלתי, עליו נאמר "אל תלחם את לחם רע עין'".

עוד הוא מציין כי "חייל נשוי מקבל שכר חדשי העולה פי שלשה ממה שמקבל אברך נשוי, ושוב בלי לקחת בחשבון את ההוצאה האזרחית (מזון ובריאות הסעות ולימודים) של החזקת חייל בצבא".

לדברי ח"כ אייכלר, "עצם הפניית התעמולה נגד ציבור מוגדר שנאוי ומודר, בקרב חלק גדול מן הציבור המוסת נגד החרדים בכל ימות השנה ברוב כלי התקשורת, היא הסתה לגזענות. גם אם "האברכים" אינם בני גזע אחד בלבד, הרי עצם השימוש בחיילים מחד ויהודים מאידך, היא הסתה מסוכנת עד שפיכות דמים".

לסיום כתב, "השימוש בחיילים בהסתה המונית, היתה נהוגה באירופה מאז ימי מסעי הצלב ועד לימי הצאר הרוסי. שלא להזכיר תקופות קשות יותר שבאו לאחר מכן. אשר על כן אבקש לפסול את התעמולה האנטישמית של קדימה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו