"הרב בקשי הוא גאון אדיר וישר"

חבר מועצת הרבנות הראשית מיצר על ההחלטה להגיש כתב אישום נגד הראשל"צ הרב בקשי דורון, "ליבי כואב ודואב".

בני טוקר , י"ב בטבת תשע"ג

"הרב בקשי הוא גאון אדיר וישר"-ערוץ 7
הרב אליהו בקשי דורון
צילום: פלאש 90

רבה של קריית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב ד"ר רצון ערוסי, קורא לבטל לאלתר את כתב האישום נגד הראשון לציון לשעבר, הרב אליהו בקשי דורון.

"אני כואב ודואב שאיש רם מעלה, גאון אדיר וישר כמו הרב בקשי דורון שמעולם לא החזיק טובה לעצמו וכל חייו רק למען הזולת עובר דבר כזה. זכיתי לעבוד איתו כשהיה הראשון לציון וכל מה שעשה רק למען עם ישראל ואחדות ישראל", אומר הרב ערוסי.

הרב ערוסי משוכנע שהרב זך ונקי, "אני סמוך ובטוח שעורכי דינו מכירים את התיק ויוכיחו את חפותו המלאה. התיק הזה נמשך הרבה זמן, וזה איום ונורא שעושים כזה עינוי דין. אם אין חומר, אז אין  מצוות עשה לחטט במשך שנים ולעשות עינוי דין כזה גדול. אני מכיר את הרב ואני סמוך ובטוח שהכול יופרך".

לדבריו, הגיע הזמן שהפרקליטות תפסיק את עינוי הדין ואת הליווי התקשורתי בתיקים שכאלה, "צריכים להעמיד לדין גם בכירים אבל בלי ליווי תקשורתי, הדין יהיה דין אמת בלי שיפגעו במוסד הנשיאות, או ברבנות. החברה מפסידה כי היא זקוקה למוסדות האלה".

יצוין כי עורכי דינו של הרב אמרו אתמול, כי הם "סמוכים ובטוחים שהאמת תצא לאור ויוברר כי כתב האישום מופרך מיסודו, ואין לו כל בסיס, לא עובדתי ולא משפטי. לדבריהם יש להצר על כך שבמקום להקדיש את כל משאביה למלחמה בשודדים ורוצחים, שחיתות שלטונית והלבנת הון, מקדישה הפרקליטות משאבים כה רבים לטיפול בענייו של הראשון לציון שבתקופת כהונתו הביא לביטול התופעה הפסולה של מתן תארים פיקטיביים, ושגם לטענת הפרקליטות לא קיבל כל טובת הנאה אישית. המעשים שאליהם מתייחסת הפרקליטות אירעו לפני למעלה מעשר שנים, ותיק החקירה שנפתח בזמנו נגד הרב נסגר כבר מזמן, בנימוק של היעדר כל אשמה. מעבר לכך, יש לתהות על חידוש החקירה והגשת כתב האישום לאחר כל-כך הרבה שנים, נגד אדם שתרומתו הציבורית למדינת ישראל לא תסולא בפז, ובמיוחד לנוכח מצבו הבריאותי של הרב".