הקמפיין של קדימה
הקמפיין של קדימה דובורת קדימה

ועדת הבחירות דחתה הערב (רביעי) את בקשתו של ח"כ אייכלר לפסול את קמפיין קדימה הקורא להשוות את שכר החיילים לשכר האברכים.

יו"ר הוועדה, השופט אליקים רובינשטיין, כתב בהחלטתו כי "סוגיית שירותם של אברכים בצה"ל היא סוגייה ציבורית מן המעלה הראשונה. קריאה להשוואת תנאיהם של חיילים בצה"ל לזה של אברכים מצויה בגדרו של השיח הציבורי הלגיטימי והיא אינה הסתה נגד יהודים וחרדים ובוודאי אינה אנטישמית. איני סבור שהבקשה באה בקהלם של המקרים המצדיקים את הגבלת חופש הביטוי בזמן בחירות".

בקדימה ברכו על ההחלטה וציינו "קדימה תמשיך להוביל את המאבק למען חיילי צה"ל. אין שום סיבה שעד שלא יהיה שוויון בנטל – שראשית יהיה שוויון בכסף. חיילי צה"ל מגנים בגופם על מדינת ישראל וראוי שיזכו על כך להרבה יותר מפרוטות או מכסף כיס, בטח ובטח כאשר במקביל אלו שאינם משרתים מקבלים מהמדינה פי כמה וכמה. זה לא ראוי, לא הגון ואנו נמשיך להלחם על כך".

אמש עתר ח"כ ישראל אייכלר כנגד קמפיין קדימה למען השוויון בנטל והשוויון בכסף. בתשובתה לוועדת הבחירות המרכזית לעתירה ענתה קדימה כי "לא זו בלבד שהקמפיין אינו כולל מסרים שליליים ואינו מכוון נגד ציבור האברכים (אלא לטובת החיילים), הרי שברור גם כי לא מדובר בגזענות שכן האברכים אינם 'עם' כפי שמבקש להגדירם חה"כ אייכלר, אלא הם חלק בלתי נפרד מעם ישראל. יש לציין כי חה"כ אייכלר עצמו טוען בבקשה כי 'האברכים אינם בני גזע אחד' ודי בכך בכדי להסיר את טענת הגזענות על הסף".

עוד נמסר כי "קדימה סבורה כי נקודת הייחוס לשכר הראוי לחיילים הינה התשלומים שמקבלים אלו שבחרו בגיל 18 שלא לשרת את המדינה במסגרת צה"ל או השירות האזרחי, אלא ללמוד בישיבות וכוללים". 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו