לימוד גמרא בעיון - גם בישיבות תיכוניות

כנס מיוחד שנערך השבוע בישיבת 'תורה בציון' הוכיח כי גם בישיבות תיכוניות מצליחים התלמידים ללמוד גמרא בעיון מעמיק.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד בטבת תשע"ג

כנס מיוחד של ארגון 'עולמות' שנערך השבוע בישיבת תורה בציון בירושלים, הוכיח כי גם בישיבות תיכוניות מצליחים התלמידים ללמוד גמרא בעיון מעמיק.

הרב יצחק נריה, נכדו של הרב משה צבי נריה זצ"ל ומראשי ישיבת 'תורה בציון', סיפר לערוץ 7 על התוכנית שמצליחה לגרום לתלמידים בישיבות תיכוניות ללמוד סוגיות משמעותיות "ואפילו לעסוק בחקירה למדנית".

"ארגון 'עולמות' של הרב יעקב זילברליכט ייסד תוכנית ללימוד סוגייה משמעותית בעיון, מידי שבוע", לדברי הרב יצחק יש ברחבי העולם כמעט 200 שיעורים כאלו מידי שבוע, "בכל פעם מוצאים סוגייה נוספת ולומדים אותה בעיון עם הגמרא, הראשונים והאחרונים", סיפר.

בישיבת 'תורה בציון' הקימו שלוחת נוספת של המיזם, אליה הצטרפו כ-6 ישיבות תיכוניות מרחבי הארץ כמו הישיבה לצעירים, דרך חיים ומכון לב, "הבחורים לומדים בזמנם החופשי, מידי שבוע, סוגייה משמעותית בעיון עם חקירה למדנית" אמר.

כאמור, ביום שני השבוע קיימו בישיבה כנס גדול בסימן 'כיבוד הורים', בהשתתפות תלמידי הישיבות התיכוניות מרחבי הארץ, ובנוכחות ראש הישיבה הרב נחום נריה והגאון הרב שלמה פישר, "הבחורים נדהמו מהעוצמות התורניות של הרב פישר, הוא דיבר בפניהם שעה וציטט מהזוהר ומשלל המקורות, הכל בעל פה", תיאר הרב יצחק.

לסיום היא מגלה כי הסוגייה העדינה הזו של 'כיבוד הורים', שסביבה התקיים הכנס, כבר הניבה פירות בין התלמידים להוריהם, "אחד הנערים חזר לביתו אחרי הכנס, אימו שמחה ועדכנה את מחנכיו כי כבר ניכר שיפור עצום ביחסו להוריו", סיפר הרב יצחק.טוען....