בית עלמין
בית עלמין צילום: פלאש 90

ועדת כבוד המת שעל ידי מועצת הרבנות הראשית אישרה את פרויקט 'מנוחה בכבוד', האמור לפתור את נושא קבורת רקמות ואיברים שנשמרו במכון הלאומי לרפואה משפטית במשך כעשר שנים, ואשר בימים אלו מובאים לקבורה.

מוקדם יותר התכנסה הוועדה וקיבלה סקירה מקיפה על הסוגיה כולה. זאת, כחלק מההיערכות לקבורה הגדולה של הרקמות והאברים שנשמרו במכון, חלקם בקבר כללי שהוכן במיוחד לצורך כך, וחלקם בקבר מנוח באופן שפותחים את הקבר וקוברים בתוכו את הרקמות.

הועדה התכנסה בהמשך להחלטותיה בנושא בישיבתה מיום י' באייר תשע"ב בה נתנה את הגיבוי ההלכתי למבצע. את הסקירה מסר מנכ"ל ארגון זק"א תל אביב הרב צבי חסיד, מאחר ומלאכת הקבורה הוטלה על מתנדבי זק"א תל אביב בשיתוף חברה קדישא תל אביב יפו והמחוז.

לאחר קבלת הסקירה, הודיעה הועדה על החלטותיה, ובין השאר נכתב בהחלטה כי "הועדה מאשרת את פעולות קבורת הרקמות מהמכון הלאומי לרפואה משפטית אבו כביר הנעשים על פי ההלכה ומסורת ישראל, בליווי הלכתי צמוד". ובהחלטה נוספת ציינה עוד, כי "הועדה שולחת את ברכתה ומחזקת את ידי העושים במלאכת הקודש, מתנדבי זק"א מחוז תל אביב בראשותם של הרב צבי חסיד והרב חיים נוגלבלט וכן לאנשי חברה קדישא תל אביב יפו והמחוז בראשותו של הרב אברהם מנלה".

יו"ר הועדה, הרב יעקב רוז'ה, ציין בדבריו כי כל הגורמים המעורבים בפרויקט הלאומי של קבורת אלפי המיכלים עם הרקמות משבחים את העבודה המסורה של זק"א תל אביב הדורשת מיומנות ורגישות רבה הן ביחס לנפטרים והן ביחס למשפחות הכאובות וראויים הם העושים במלאכה לכל שבח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו