ישיבת נווה שמואל באפרת התבשרה השבוע כי ציוני הבגרות של תלמידיה במגמה למדעי הסביבה גבוהים באופן משמעותי מהממוצע הארצי.

ד"ר אירית שדה, המפקחת המרכזת את מקצוע מדעי הסביבה במשרד החינוך שלחה השבוע  לראש הישיבה, הרב יעקב פישר, מכתב ברכה על ההישג המרשים של התלמידים בבחינת הבגרות במקצוע זה בקיץ תשע"ב.

במכתב מביעה ד"ר שדה את מלא הערכתה להנהלת בית הספר, לאריק הר זהב, מרכז המגמה, ולצוות המורים למדעי הסביבה שהודות להשקעתם, תלמידי המגמה  מצליחים להגיע להישגים אלו שנה אחר שנה.

"ברצוני לברכך גם השנה על הישגי תלמידייך בבחינות הבגרות במדעי הסביבה, במועד קיץ תשע"ב. מר אריק הר זהב שווה זהב ומוביל את התלמידים להישגים טובים תוך שילוב ערכים ולמידה לשמה. יש לציין שגם בשנים קודמות הוביל אריק את תלמידיו להישגים גבוהים.בבקשה העבר את ברכות צוות ההדרכה להוראת מדעי הסביבה לאריק ולצוות המורים המסייע בידו על ההשקעה והמסירות".

הרב יעקב פישר, ראש הישיבה, אומר כי "הישג זה הינו תוצאה של השקעה והתמדה של התלמידים לצד עבודת צוות מסורה של המורים. המגמה מפתחת בקרב התלמידים תפיסת עולם של קיימות מתוך ענווה כלפי העולם הסובב ורגש האחריות לשמור על עולם זה".

ישיבת נווה שמואל מפוקחת על ידי מחוז המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך.  ד"ר יחיאל שילה, מנהל המינהל, בירך את התלמידים וצוות ההנהלה והמורים על ההישג המרשים וציין כי "מגמת מדעי הסביבה מנחילה לתלמידים בסיס ערכי בשילוב ידע לימודי ומחקרי על סוגיות סביבתיות המשותפות לכלל האנשים והמדינות בעולם".

חזי זכריה, מנהל התיכון, הוסיף כי: "אנו רואים במגמה חיבור משמעותי לחיי היום יום של תלמידנו- העשייה הבית ספרית משתלבת יפה עם הנעשה מחוץ לכתליו. הצורך בשמירה על הקיים ולשכלל את הנברא ולא לקלקלו מצוי עוד במדרשי חכמנו ז"ל".