בעיר העתיקה בבאר שבע התקיים מפגש "צעירים בוחרים התיישבות בנגב" במעמד ראש הממשלה והמשנה לראש הממשלה סילבן שלום. במסגרת המפגש התקיים שיח בו הציגו נציגים של גרעיני ההתיישבות את פועלם וחזונם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "צריכים לבטל את הפריפריה. סללנו כבישים ואנו משקיעים בפיתוח תשתית הרכבות על מנת הפוך את הנגב לזמין. אנחנו מחברים את הנגב למרכז הארץ. המדבר הוא יפיפה, הוא נפלא - אנחנו בתחילת המהפכה ואנחנו משלימים אותה"

עוד נתניהו התייחס לסוגיית פיתוח הנגב ואמר כי כל החלום הזה היה מצוי בסכנה עקב שיטפון המסתננים. "אני הסתובבתי בשכונות באילת ושמעתי את הזעקה  של תושבי   ערד והאזור. מספר המסתננים ירד החודש לאפס. אני אומר שהצלנו פה את הנגב והצלנו את מדינת ישראל"

המשנה לראש הממשלה השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום אמר כי: "התעדוף הממשלתי, בנוסף להצבת האנשים הטובים ביותר לנושא, מביאה את ההתיישבות לתנופה של פריחה ושגשוג ועל כך יש להודות לראש הממשלה. רק לפני כמעט שנה, באחד מהרגעים המרגשים שלי במשרד בארבע השנים האחרונות, חנכנו גרעינים בוגרים בשיזף, שכבר מתגוררים בו 18 משפחות ועוד עשרות משפחות נמצאות בהמתנה. זאת ציונות לשמה"

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ פנה למשנה לראש הממשלה ואמר: "אתה באמת משרת ציבור, דלתך פתוחה ואוזנך קשובה והמשרד הזה, עם המנכ"לית אורנה הוזמן בכור, הוא יחידה מובחרת ומגיעה לכם תודה רבה" עוד הוסיף דנילוביץ: "כמו בכל מקום בעולם אחרי הבחירות נצטרך להדק את החגורה. אני מבקש ממך דבר אחד (פנה לראש הממשלה) – להמשיך לשמור על אותם סדרי עדיפויות כי השינוי שהחל, אסור שהוא יעצור. אנא ראש הממשלה, התחלת מהלך, צריך להמשיך. כאן נדרשת ההכרעה שלך. יש דבר אחד שיעשה פה שינוי כלכלי דרמטי – שדה תעופה בינלאומי בנבטים. אנחנו מבינים שזה שובר שוויון".