ד"ר שוסהיים
ד"ר שוסהיים חזקי עזרא

חברת הכנסת אורית זוארץ מ'קדימה' דורשת לבטל את הענקת 'פרס ירושלים' לאירגון אפרת ולד"ר אלי שוסהיים, במסגרת "כנס ירושלים" של העיתון 'בשבע'.

הסיבה אליבא דח"כ זוארץ: פעילותם נגד רצח עוברים באמצעות הפלות מלאכותיות.

במכתב ששיגרה ח"כ זוארץ למנכ"ל העיתון בשבע, דודו סעדה, היא כותבת כי "אירגון אפרת הוא אירגון שנאבק בהפלות, ופועל באמצעות הפעלת לחץ ושיכנוע על צעירות הרות".

זוארץ מוסיפה כי "שיטות הפעולה המפוקפקות של האירגון נחשפו לא פעם לאורך השנים האחרונות". זוארץ מסתמכת על התחקיר השנוי במחלוקת של ערוץ 2, לגבי הצעיר רז אטיאס אשר נורה ונהרג על ידי המשטרה, לצידה של חברתו ההרה.

בתחקיר נטען כי הלחצים של נציגי אגודת אפרת הביאו להשתלשלות העניינים הטארגית. על בסיס התוכנית של ערוץ 2 קובעת זוארץ, כי "הענקת פרס ישראל לאירגון המונע מתפיסת עולם מיסיונרית הפוגעת בזכות האישה על גופה, כמוה כמתן לגיטימציה להתנהלות הפולשנית ולשיתוף פעולה עם שיטות הפעולה הבלתי מוסריות של האירגון".

יו"ר העיתון "בשבע", דודו סעדה, מסר בתגובה "פנייתה של חברת הכנסת מצטרפת לעשרות פניות שקיבלנו בשבוע האחרון לצד קריאות להפגנת מחאה כנגד הענקת הפרס, אך אנו עקביים לאורך הדרך ולא נוותר, הפרס יינתן לאגודה החשובה".

"אגודת 'אפרת' מצטרפת לשורת אישים, ארגונים ומוסדות יקרים וחשובים אשר קיבלו בעבר ויקבלו השנה את פרס כנס ירושלים. האגודה ראויה לקבל את פרס ירושלים דווקא בזכות פועלה רב השנים להצלת עוברים מגזר דין מוות, אנשי האגודה בראשותו של ד"ר שוסהיים היקר זוקפים לזכותם את לידתם של כ-50 אלף ילדים. יתר על כך - מצאנו לנכון במיוחד להעניק להם את הפרס דווקא השנה, בגלל ההתנגדות התקשורתית והציבורית הלא הוגנת כלפיהם לאורך השנה האחרונה".פרסים נוספים יוענקו השנה לרב ישראל אריאל ראש מכון המקדש, לרב חיים דרוקמן יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, למועצה המקומית קרני שומרון, לרשת בתי החינוך 'אמי"ת', למרכזי הילדים וכפרי הנוער של אמונה ולמכללת תלפיות.