השר אריאל אטיאס מש"ס תוקף בחריפות את הליכוד בעקבות הביקורת על נשיא המדינה שמעון פרס.

אטיאס ביקש להגן על כבודו של הנשיא שקרא לפתרון שתי מדינות לשני עמים ומחה על הפגיעה בכבודו של הנשיא. בעימות עם השר גלעד ארדןבתוכנית "שש עם עודד בן עמי" טען אטיאס כי אין מקום לפגיעה בכבודו של הנשיא, "בסך הכל פרס קרא לשתי מדינות לשני עמים. זו בדיוק העמדה שהציג ראש הממשלה בנאום בר אילן. זו זכותו של הנשיא", אמר אטיאס.

ארדן השיב כי נשיא המדינה בוחר להביע דעה פוליטית אישית שמנותקת מעמדת הציבור בישראל. ארדן ביקש לברר עם אטיאס האם ש"ס שינתה את עמדותיה לאחר תמיכתה בהסכמי אוסלו, "עברנו כאן פיגועים, טילים, התנתקות. הגיע הזמן להתעשת", אמר ארדן.

ארדן הטיח באטיאס כי ש"ס פועלת להגדלת הפער החברתי. לדבריו, ש"ס מקוששת קולות ע"י ניצול בוחריה והוצאת השד העדתי, "מדוע לא דרשתם את תיק הרווחה אם אתם כל כך דואגים לשכבות החלשות?".

אטיאס מצידו טען כי ש"ס חוקקה חוקים רבים למען השכבות החלשות בקדנציה האחרונה ותמשיך לפעול למענן גם בקדנציה הבאה.

נשיא המדינה, שמעון פרס, מתח הבוקר (ראשון) ביקורת חריפה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בדברים שנשא מול 150 דיפלומטים ישראלים שהגיעו להשתתף בכנס השגרירים השנתי של משרד החוץ, אמר פרס כי אבו מאזן הוא פרטנר לשלום.

"אני מכיר אותו 30 שנה. אף אחד לא ישנה את דעתי על אבו-מאזן, אפילו אם יגידו לי שאני לא יכול להשמיע אותה כי אני נשיא", אמר. בליכוד-ביתנו השיבו כי פרס מבטא עמדה המנותקת מהציבור ועושה זאת מעל במה לא מתאימה, "מצער מאוד שנשיא המדינה בוחר להביע דעה פוליטית אישית ולהציגה דווקא בפני שגרירים זרים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו