עימות יהודי-ערבי על קרקע ליד תפוח


מספר חקלאים פלסטינים הגיעו ביום שישי האחרון לקרקע הסמוכה לצומת תפוח וטענו לבעלות על הקרקע.
 
במקום התפתח עימות עם מספר יהודים תושבי האזור שטענו כי הקרקע היא בבעלות יהודית וכי היא שייכת ליהודי בשם סעדיה, תושב יהוד. 
 
כוחות צה"ל שהגיעו למקום הפרידו בין הצדדים וקבעו כי בתחילת השבוע יש ליישב את הסכסוך במישור המשפטי.
 
הבוקר (ראשון) הגיעו שוב שני הצדדים ל"אדמת המריבה". הפעם, כפי שמספרים לערוץ 7 יקותיאל בן יעקב תושב כפר תפוח ואחמד מוסטפא שטוען לבעלות על הקרקע, הכוחות התירו לפלסטינים לעבד את הקרקע ונשארו במקום לאבטח ולמנוע כל עימות.


במנהלת התיאום והקישור אישרו את הדברים ומסרו לערוץ 7 כי הקרקע אכן בבעלות פלסטינית, "במסגרת הטיפול בחלקה הוכחה בעלות המשפחה הפלסטינית על הקרקע", נמסר מהמנהלת, "וכי במסגרת הטיפול בו (לאחר שהוכחה בעלותם של המשפחה הפלס' על הקרקע), בתאריך 12/11/12 נחתם צו סגירה המתיר למשפחה הפלס' לעבד את החלקה בתיאום מול המת"ק והחטיבה".
 
ביישוב כפר תפוח טוענים מנגד כי מדובר בקרקע בבעלות יהודית, "האדמה שייכת לסעדיה מיהוד", קובע בנחרצות יקותיאל בן יעקב, "מדובר בנקודה אסטרטגית שאסור לוותר עליה סתם ככה. הצבא מתנהג פה כמו כוחות האו"ם ויותר גרוע - הם תומכים בצד הערבי".
 
בן יעקב אמר כי הדברים שנמסרו ממנהלת התיאום והקישור, הינם "שקר. בית המשפט פסק כי בתוך 60 יום יודיעו הצדדים אם יש צורך בהמשך הטיפול בעתירה זו. ואם כן - מהם הבעיות הממוקדות העולות בהן יש להכריע. עכשיו אחרי 45 יום הערבים בסיוע אלוף שמאלני ביצעו מחטף".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו