יום העסקים הקטנים במסגרת מבצע של בנק הפועלים ייערך השבוע ברחבי הארץ.

בוועדי המתיישבים בשומרון ובבנימין החליטו כי זו הזדמנות מצוינת לחשוף את עשרות העסקים שבשומרון לאזרחי מדינת ישראל וכמובן ביהודה ושומרון.

הוועד פנה לעשרות עסקים והציע להם במקביל לפנייה לבנק הפועלים גם לפרסם אותם באתר ואת חלקם במסגרת קמפיין שיעלה בימים שלפני המבצע. בין העסקים: צימרים, יקבים, ממכר מזון אורגני, חנויות מסחר ועוד.

ארגוני שמאל פנו לבנק הפועלים בדרישה להוציא מהמבצע עסקים קטנים מהשומרון ומבנימין לאחר שהתברר להם כי חלקם נמצאים במאחזים המוגדרים לכאורה 'לא חוקיים'.

במכתב עליו חתום מועמד ברשימת מרצ, מוסי רז, נכתב בין השאר, "אין שום סיבה שהבנק הגדול בישראל יעודד עבירה מאורגנת על החוק".

בנק הפועלים לא וויתר ובתגובתו הבהיר: "כל העסקים הקטנים בישראל מוזמנים להצטרף ליום העסקים הקטנים".

יו"ר ועד מתיישבי שומרון, בני קצובר אמר כי "הוועד מנהל לא מעט מאבקים אידיאולוגיים אבל דווקא זה מאבק חשוב לא פחות כיוון שכל בית עסק פורח, כל יקב או חנות שמצליחים לפרנס את בעליו הוא סימן נוסף להיאחזות חזקה בנחלת האבות, והוא סימן לנורמאליות של ציבור המסוגל לספק לעצמו את רוב צרכיו מבלי להסתמך על מגוון השירותים בעיר".

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, אמר כי "השמאל הישראלי עוד לא הפנים שאנחנו פה כדי להישאר. והצווחות המגוחכות שלהם ובמיוחד תגובת הבנק מוכיחות כי השמאל הישראלי איבד כיוון, וכל שנותר לו זה להילחם במפעל ההתיישבות שרק הולך ומתבסס".